Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha végrendelkezem, és a...

Ha végrendelkezem, és a feleségemmel az össz vagyonunk egy lakásunk, az ingóságokkal, és egy garázsunk az ingóságokkal, 1/2 1/2 arányosan. Van egy személygépkocsim a nevemen 1/1 teljes tulajdonnal. Hogyan végrendelkezzem a feleségem javára teljes?

Figyelt kérdés
Végrendeletet saját magam készítem el, két tanú jelenlétében amelyet aláírásukkal bizonyítanak, hogy azt én írtam és írtam alá.egy nagy korú családunk van, de már külön éli a világát. Egy lakásunk van ami fele fele arányban van megosztva a feleségemmel. Van egy garázsunk is az is fele fele arányban van megosztva. Nekem van egy személygépkocsim a nevemen teljes tulajdonnal. Úgy szeretnék végrendelkezni, hogy mindent a feleségemre szeretnék hagyni a halálom után. a gyerekemre marad az 1/3 köteles rész. Hogyan készítsem el a végrendeletemet a fentiek szerint?
2023. ápr. 11. 16:00
1 2
 11/12 veterán vas ***** válasza:
"Nagykorú család"... az milyen?
2023. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

“de ahogy olvasgatom nagyon eltérőek a válaszok, tanácsok.”


Miért gondoltad, hogy ez meg fog változni?

2023. júl. 15. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!