Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmúlasztott személyi igazolvá...

Elmúlasztott személyi igazolvány miatt jár büntetés?

Figyelt kérdés
Kollégám lánya januárban volt 14 és elfelejtették a személyit. Jár ilyenkor valami szankció vagy nem lesz semmi gond?
2023. ápr. 13. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Már megint a "kollégád lánya" és neked ahhoz mi közöd, hogy a kollégád mit csinál a lánya személyijével? Egy anoním oldalon hülyét kapok az ilyen kérdésektől, amikor valaki "nem énv oltam a hülye, hanem X /rokon/ismerős/kolléga/barát/haver stb." tesz fel nyilvánvalóan olyan kérdést, amit így is lehetne írni: "Januárban volt 14 éves a lányom, elfelejtettem a személyit. Jár ilyenkor valami szankció vagy nem?" miért kell már a kérdésben hazudni? Komolyan nem értem.


Alapvetően amíg a rendőr meg nem állítja senkinek nem fog feltűnni, minnél előbb pótolni kell. El kell ballagni és ki kell váltani.

2023. ápr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tényleg kollégám lánya nem én voltam a balfasz. Isten ments hogy gyerekem legyen. Mássz falra ha úgy van kedved időd én nem gátollak benne :D


Köszi az utolsó 3 sor is elég lett volna.

2023. ápr. 13. 11:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rég nincs olyan, hogy 14 éves kortól kell (illik hogy legyen) személyi, hanem születéstől kezdve. 2009 óta van ez a rendelkezés hatályban, épp 14 éve. Meg kell csinálni hogy legyen, nem az időt húzni hogy miért nincs, mert attól nem lesz jobb. Nem büntetnek.
2023. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják ott helyben az kormányablakban főbe lőni, nem lesz semmiféle bünti. De el kell menni megcssináltatni. Amúgy én sem értem hogy miért nincs még neki?
2023. ápr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!