Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pontosan hol tárolják az...

Pontosan hol tárolják az ujjlenyomatomat?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy személyi igazolványhoz már kötelező, valahogy nekem nem is jutott eszembe ezen problémázni soha. Ma voltam csináltatni, viszont az ügyintéző közölte, hogy eltárolta az ujjlenyomatomat, arra az esetre, ha pótolni kéne az igazolványt. Mivel nem kérdezett rá, hogy szeretném-e, így nem is gondoltam, hogy ez nem kötelező. Viszont most gondolkodom, hogy alá kellett írnom, hogy hozzájárulok a tárolásához, így felmerült a kérdés, hogy ezt meg is tagadhattam volna? És ha nem járulok hozzá, akkor csak leveszik, de nem tárolják? Annak mi az értelme?

2023. ápr. 12. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"2021. augusztus 2. napját követően kizárólag tároló elemet tartalmazó okmány adható ki. A tároló elem tartalmazza birtokosának arcképét és 2 ujjnyomatát, ezért a 6. életévét betöltött polgár – jogszabályban meghatározott kivétellel – köteles állandó személyazonosító igazolványa kiadásához ujjnyomatot adni. A jövőben nem lesz lehetőség az ujjnyomat adásának visszautasítására."

[link]


Ez a "tároló" vagy tárolás kifejezés a kártya chipjére utal, nem a központi nyilvántartó rendszerre ahol eleve tárolják az adatokat.

2023. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oh értem, de akkor, ha jól értem ezt a tárolást sem tudtam volna visszautasítani?! Mindenképp rákerül a chipre és az adatbázisukba is.
2023. ápr. 12. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!