Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy egyetemi hallgató...

Ha egy egyetemi hallgató börtönbe kerül egyetemi évei alatt, szabadulása után befejezheti egyetemi tanulmányait? Kaphat diplomát?

Figyelt kérdés

Elméketi jellegű kérdés, tegyük fel valakit letöltendő börtönre ítélnek egyetemista évei alatt.

Addig megvan hogy akkor jó eséllyel megszűnik a jogviszonya, ha 5-10 évig nem fog bejárni, de utána befejezheti-e, az a kérdésem.

Tehát szabadulás, majd újrafelvételi mondjuk levelezőre, és az addig elvégzett tárgyak/kreditek beszámításával? Megoldható?



2023. ápr. 14. 19:19
1 2
 1/15 DK-s ***** válasza:
48%

Ez érdekes kérdés.


Elvileg nem lehet akadálya.

2023. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha nincs kikötés a büntetlen előéletre simán újra felvételizhet.

Ha az új tantervnek megfelelnek a régi tárgyak akkor simán el is ismerhetik.

2023. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Nem!

Jogi egyetem hallgatója csak büntetlen előéletű személy lehet.

2023. ápr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A tantargyak, kreditek, vizsgak elismertetesenek van egy idokorlatja, amit figyelembe kell venni. Nekem az egyik intezmenyben, ahova jartam 5 ev volt, a masikban pedig 4.
2023. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ööö, én nemtom, de pár éve láttam valami riportot, hogy börtönben is van lehetőség egyetemi képzéseket elvégezni.

Ezt nem tudom, van-e még. És hogy milyen képzések vannak, hogy minden van-e pontosan.

2023. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 DK-s ***** válasza:
85%

#5-nek:


A börtönökben csak reprezentatív jellegű tanulási lehetőségek vannak. Akinek nincs meg a 8 osztálya, annak lehetősége van 1 év alatt 2 évet elvégezni, és ezeknek még fizetnek amiért befejezik az általánost. De semmiféle ellenőrzés nincs, így a pénz miatt még a diplomás tanár is beült a 7.-8. osztályba. XD Én szakmunkás-képzővel ücsörögtem bent.


Lehet esetleg tanulni angolul vagy németül, szakma-tanfolyamokat. Az eddigi legkomolyabb amit tapasztaltam az az "esti" gimnázium volt. De az itt osztogatott bizonyítványok nagyjából a WC-papírral egyenértékűek. Mármint nem a felhasználhatóságuk szempontjából, hanem a végzett tudása okán. Mindenki, mindenhol átmegy.Főleg, hogy bent az igazolatlan távollét értelemszerűen ismeretlen fogalom. XD


A börtönbe bemenő tanárok pedig jellemzően fiatalok, mert őket "zavarják" be. Szinte mindegyik be van f'sva eleinte, és kell pár tanóra, mire megjön a bátorságuk.


Csak gondolj bele. Bemegy a huszonéves csajszi EGYEDÜL órát adni, 20-30 rosszarcú, több éves börtönbüntetését töltő FÉRFI elítélt közé. Persze semmiféle veszélyben nem forog, de ezt hitesd el vele is! XD

2023. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
6! Latod ha a Fideszre szavaztál volna talán nem ültél volna! 😂
2023. ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


A sitten is van lehetőség az egyetemi tanulnmányokat folytatni.

Az más kérdés, hogy a bv. igazgató hatásköre engedélyezni....ez ugyanis már nem alapfokú oktatás.


De ha megszűnik a jogviszony, akkor a szabadulás után fel kell venni a kapcsolatot a tanulmányi osztállyal és a technikai kérdéseket ott elmondják.

Az, hogy hogyan lehet ilyen mértékű "kihagyás" után folytatni a tanulnmányokat a TVSZ (Tanulmányi Vizsga Szabályzat) ad eligazítást.


Azt azonban tudd, hogy különbözeti vizsgákat tenned kell, ennyi kihagyás után.


Nehéz, de nem lehetetlen.

2023. ápr. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mesélte az egyik egyetemi tanárom, hogy egy ember miatt kellett bejárniuk a börtönkbe órát adni, mert bent kitalálta, hogy gépészmérnök akar lenni. Mivel felvették levelezőn, íg kötelességük volt a tanároknak bemenni és leadni az órát.
2023. ápr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 DK-s ***** válasza:
0%

#7-nek:


Én akkor is ültem volna. XD


#8-nak:


Azt felejtsd el, hogy a sitten neked bármilyen jogod van.


Jogod van befogni a p'fádatA mert ha pattogni kezdesz bármiért is, vagy esetleg főbejáró bűnként ügyvédhez fordulsz, nem fogsz épeszű emberként szabadulni. Stohl buci a szabadulása után el akart pofázni néhány olyan dolgot, ami kényes lett volna. Rászóltak, bekussolt. Pedig már szabad volt!


A sitten közröhej tárgyává válnál, ha előállnál olyasmivel, hogy te egyetemre akarsz "járni". Van fogalmad róla hogy mekkora adminisztrációs, és szervezési munkát igényelne ez? Tanár/ok be és kiléptetése, kísérése, a te mozgatásod a börtönön belül az őrzési fokozatod szerint, és mindezek beütemezése hosszabb távon?


A kutyát sem érdekelné hogy neked mihez van jogod.


A BV igazgatója pedig nem engedélyezhet semmi ilyesmit, mivel nem tartozik a hatáskörébe. Ez az OPK, azaz az Országos Parancsnokság hatásköre.


#9-nek:


Szép sztori, csak épp fals. Teljességgel kizárt.

2023. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!