Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól logikázom, amikor azt...

Jól logikázom, amikor azt gondolom, hogy az alapítványok által működtetett felsőoktatási intézmény hallgatója ha ellenzéki politikai tevékenységet folytat tanulmányai alatt, azt előbb - utóbb 'kinyírják' az intézményben?

Figyelt kérdés
2021. júl. 25. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem.
2021. júl. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az ellenzékiséget csak 2022 tavaszáig értem, mert akkor reményeim szerint 'fordul a kocka'...vagyis fel fognak cserélődni ezek a 'halmazok' (kormánypárt - ellenzék). Mához egy évre már a kormánypárti - tevékenységet folytatókat fogják nyírni az egyetemeken orbán emberei (szerintem).
2021. júl. 25. 09:10
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Egy felsőoktatási intézményben miért akar valaki politizálni? Oda tanulni kell bejárni, majd sikeres vizsgákat tenni. Továbbá ha jól tudom ez számos pontos sérti a felsőoktatási intézmények házirendjét, szóval nem azért löknek ki, mert ellenzéki vagy, hanem mert nem tanulni jársz be, hanem agitálni.
2021. júl. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Látom, aktívak az orbanisták
2021. júl. 25. 09:11
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

4

Na pont ezért löknének ki, mert agresszívan lennél hülye :)

2021. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 molnarmarcell21 ***** válasza:

Nincs kizárva, de szerintem nem lesz rá szükség. Egyrészt mert már most sokan félnek megnyilvánulni, másrészt az oktatók, a tananyag és egyéb eszközök révén is lehet majd irányítani az egyetemi életet.


A többséget úgysem érdekli a közélet, nekik mindegy lesz, hogy az oktató nemzetieskedik egy kicsit előadás közben, egy másik csoport, ahogy írtam, inkább kerüli a konfliktust, egy-egy nagyobbhangú fecske meg nem fog nyarat csinálni, vagy ha mégis, akkor őt majd el lehet lehetetleníteni, főleg, ha marad a Fidesz-kormány 2022-től is.

2021. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem.

Mondjuk egy gazdaságtudományi vagy műszakitudományi karon mit lehet politizálni az előadásokon?

Megideologizálod a mechanikát meg a makroökonómiát?


Egy jogi szakon , TT képzéseken már más kérdés.



De, például az ELTE-n, oktat Morvai Krisztina is, aki erősen jobboldali, meg oktatnak baloldaliak is ott.Mégis megférnek egymás mellett és nem pécézik ki az ellentétes véleményű hallgatókat.

2021. júl. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6

Az egyetemi élet most sincs irányítva, pedig még alapítványok sincsenek.

2021. júl. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem. Konkrét embert is ismerek, aki ellenzéki politikai tevékenységet folytat és alapítványok által működtetett felsőoktatási intézmény hallgatója.
2021. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9

De a kérdező arra céloz, hogy bemegy az egyetemre, és nekiáll kampányolni az ellenzék mellett.

2021. júl. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!