Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális, ha a szomszédom...

Legális, ha a szomszédom hang- vagy videofelvételeket készít arról, hogy miről beszélgetek, mit csinálok a családommal a saját ingatlanomon?

Figyelt kérdés
Teszi ezt a saját kertjéből, miközben én a saját kertben tartózkodom a családommal. Ő pedig sunyiban hangfelvételeket készít rólunk.
2023. ápr. 15. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem legális.
2023. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ.

Ha például a Nemzetbiztonsági Szakszolgálatnak vagy az Alkotmányvédelmi Hivatalnak dolgozik, és utasítást kapott a megfigyelésedre, akkor igen.


Egyébként nem.

2023. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szólókkal egyetértek.

De több kérdés merül föl bennem.

Honnan tudod, hogy készít hangfelvételeket?

Hogyan tudja utcai-kerti alapzajban 5-10-20 méter távolságból rögzíteni a ti hangotokat? Én pl. nem nagyon értem meg, ha a szomszédaim beszélgetnek egymással, legföljebb hangfoszlányokat hallok. Egy hangrögzítő eszköz ennél csak rosszabb hatásfokkal "hallja ki" a hangot az alapzajból.

Lehet-e sejteni, mi a célja mindezekkel?


Lehet, hogy túlságosan jóhiszemű vagyok, de nem lehet, hogy teljesen mást csinál? Pl. madárhangokat akar rögzíteni?

2023. ápr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Én is ismerek egy ilyen patkányt. Rendszeresen kavarja a szart, aztán felveszi telefonnal, amit mások mondanak a tudtuk nélkül. Csak férgek csinálnak ilyet.
2023. ápr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Próbálkozik valami szart kenni ránk és várja, mikor kiabálok rá a gyerekre meg ilyenek. Hogy én milyen egy rohadék vagyok, hogy kiabálok a gyerekemmel.

Nem tudom biztosra, hogy ezt csinálja, de gyanítom, hogy egyszer elő fog állni valamivel. Volt már hasonló másik szomszédaival szemben.

Természetesen semmit nem tud ránk kenni, mert semmi olyat nem csinálunk, ami bűn lenne.

2023. ápr. 15. 17:28
 6/7 anonim ***** válasza:

És akkor mi van, ha dokumentálja, hogy kiabálsz a gyerekkel? Ezért nem fog a gyámügy lépni. Ellenben ha ő rendszeresen ilyenekkel bombázza őket, akkor már a bejelentő neve alapján tudni fogják, hogy megint egy hülyeség, nem kell komolyan venni.

Arról nem is beszélve, hogy illegálisan fölvett hanganyagot nem hiszem, hogy ilyen hivatalos eljárásban fel lehet használni. Még annak is nagyobb foganatja lenne, ha bejelentést tenne és egyszerűen tanúsítaná (tehát nyilatkozna arról), hogy ilyen és olyan módon ártalmára vagytok a gyereketeknek.


Én lehet, hogy odaállnék a kerítés mellé és nekiállnék szidni - őket. :-)))

2023. ápr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 árokpart ***** válasza:
Nemhogy nem legális, hanem büntetendő.
2023. ápr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!