Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Védett virágot a saját kertemb...

Védett virágot a saját kertemben is tilos leszedni?

Figyelt kérdés
Egy hölgynek rengeteg tavaszi hérics nő a kertjében, és annyira sok van neki, hogy úgy döntött, ad el belőle. Nekiestek, hogy védett és 5000 forint az értéke, de nem gondolnám, hogyha rakásig van neki vele a kertje és nem pusztítja, hanem kiássa és továbbadja, az probléma lenne. Ha teljesen belepné a kertet és nem tudna mit kezdeni a saját telkével, akkor sem hiszem, hogy büntetnék, ha ritkítja. Tudja valaki, hogy törvényileg mi az igazság? Illetve kérlek küldjetek hozzá forrást is, én sehol nem találtam hivatalos választ.

2023. ápr. 12. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Leszedni szabad a saját kertjében (kiírtani hivatalosan nem), de eladnia tilos.
2023. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Ha nagyon belépő a kertet éjjel be kell szórni sóval. Reggel jól belocsolni.


És nem tudjuk mitől száradt ki..

2023. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon ellepi a telket, akkor szerintem lehet kérni hivatalosan, hogy szakemberrel áttelepítsék máshova.


Az eladással az a gond -már azon túlmenően, hogy nyilván nem adózik utána-, hogy a kiásással megzavarja a növényt, ami így kisebb eséllyel éli túl az átültetést, ami ugyanúgy természetkárosítás, mintha direkt irtaná. De nyilván nem kell nagy nyilvánosság előtt csinálni, akkor nem tudja senki.

2023. ápr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
63%
Gondolom ez is a klasszikus "elméletileg tilos, gyakorlatilag nem foglalkoznak vele" eset...
2023. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, én is azt gondolom, hogy tesznek rá az ilyenre, csak kíváncsi voltam a hivatalos verzióra
2023. ápr. 12. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy nem feltétlen tesznek valamit, de ha valaki bejelenti vagy véletlen észreveszik, az sokszázezres nagyságrendü büntetést jelent, ugyanis az eszmei értéke: 250 000 forint NÖVÉNYENKÉNT!, ha tizet kiszed és elad, az már 2,5 MILLIÓ Ft büntetést jelent!
2023. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kétezres évek elején még szabad volt saját kertedben lágyszárúakkal azt csinálni, amit akarsz.
2023. ápr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!