Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor hoznak már olyan törvény...

Mikor hoznak már olyan törvényt, ami védi a dolgozó embereket a hangos motorosoktól?

Figyelt kérdés

Megjött a jó idő és sajnos vele együtt a motorosok is. Mit lehet tenni, ha túl hangosak? Ide járnak az éjjel nappali dohányboltba, van hogy összegyűlnek s csak járatják a motorokat... Nyáron pedig még borzasztóbb. Tudom én, hogy fiatalok, meg nincs munkájuk (bár nem értem a szüleik miért támogatják pénzzel az ilyeneket), de van aki hétvégén is dolgozik, szeretne péntek/szombat este aludni... Mikor hoznak már olyan törvényt, hogy ne lehessen éjszaka motorozni? Vagy a hangjuk ellen valami határt szabni? Németországban ha jól tudom már hoztak valamilyen törvényt. Hogy lehet kérvényezni ilyet? Vagy hívjam minden este a rendőrséget csendháborítás miatt?

Kiemelem a kötekedők előtt, hogy ezek a motorosok nem munkába/fontos helyre mennek, hanem csak fel le járkálnak a városban - fiatalok, szinte gyerekek és a dohányboltba járkálnak cigiért és energiaitalért meg bandázni... Nem zavarna, ha egyszer elmennének és ennyi. De nem, folyamat fel le, megállnak, hangoskodnak, vihognak majd mennek még egy kört és megint itt vannak (erkélyünkről pont odalátni...). Egyszerűen hajnalig hangoskodnak, motorozgatnak, a dolgozó emberek meg tűrik.



2023. ápr. 22. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Gondolkodtam már ezen én is, de szerintem semmi szabály-Tv.-retorziót nem lehet ellenük tenni: itt mutatkozik meg, hogy "ezeknek" a közösségi élet (alap)szabályai semmit sem jelent.
2023. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Füldugó.
2023. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Nemtom, de egy biztos én ezeket a nagyhangú szarokat örökre betiltanám, a gazdáját meg mindnek lecsuknám öt évre és folyamatosan rockot bömböltetnék a cellájába hogy élete végéig ne tudjon aludni.
2023. ápr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Legocsmányabb a Harley Davidson. Én kötelezném őket hogy Európában csak hangfogóval lehessen eladni és használni.
2023. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Itt Gyöngyösön is a sok pesti megy föl délelőtt a Kékesre.


Délután pedig özönlenek lefelé. Olyan gépek, hogy itt tényleg marha nagy gazdasági szakadék van az országban.

2023. ápr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem lehet, hogy csak irigykedsz, kérdező?



Ezek a taknyosok olyan életet élnek, ami Neked nem adatott meg és ez a része bánt a dolognak igazából?

Csak kérdezem...


Ezek az apuci kedvencei több milliós mocikkal végzik a semmittevést, Neked meg még munkával se lesz soha még olcsóbb motorod se, nemhogy harley - d...

Elhiszem, hogy ez frusztráló.


Motor hangos....hát igen, az ég meg kék.


És akkor most?

A csendháborításnak - helyi önkori rendelet - vannak szabályai.

Ha azt nem szegik meg......

2023. ápr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

Nekem is van motorom, kettő is.... (egyik sem Harley..)


Amikor pl. szerelem őket, akkor igen, előfordul, hogy van hangjuk, mert úgy tudom ellenőrizni a munkámat.

Egyik szomszédom se jelentett még föl soha....(persze ennek lehet hogy az MC - m az egyik oka...)


de nekem se jutna szembe jelentgetni a többi motorost.


De szerintem Neked, kérdező nem a mocik hangjával van a gondod, hanem inkább a motoros életérzéssel..

2023. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem is megadatott, bátyám motorozott, vitt nem egyszer rajta és élveztem (plusz nagyapám, apám is tartott motort, de ők is felelősen használták, nem városnézésre és "menőzésre"). Ő/mi nem a belvárosban dörmögtünk este 10 után, hanem kimentünk a határba, mentünk a keleti főcsatornához, hobby kertbe stb. Nem a dohányboltba járogattunk meg körözgettünk lakott területen fel le...

Bátyám azóta házasodott, másra költi a pénzt inkább, én is kinőttem a száguldás vágyát. Jobb szeretek sétálni, biciklizni és biztonságosabb. Szeretek élni, van családom, akiknek fontos vagyok és nem szeretném feleslegesen kockáztatni az életemet.

Plusz engem úgy neveltek, hogy figyeljek arra, hogy másokat ne zavarjak semmivel. A mai szülők simán hagyják a gyereküket visítozni, hangoskodni egy étteremben is. Direkt kerülöm a gyerekbarát helyeket, pedig nem utálom a gyerekeket, csak nincsenek megnevelve...

2023. ápr. 23. 20:35
 9/10 anonim válasza:
67%
Műszaki vizsga alkalmával a Hatóság ellenőrzi a kipufogót is. Elvileg átalakított, megberhelt kipufogóval nem lehet levizsgáztatni a motort. Egyébként az utóbbi időben a rendőrség is szokta ellenőrizni (szúrópróba szerűen) a kibocsátott zaj mértékét. Ha ez határérték feletti akkor feljelentést tesznek.
2023. ápr. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

“ Tudom én, hogy fiatalok, meg nincs munkájuk”


Na és ezt te 50 méterről, hogyan tudod megállapítani, hogy kinek van és kinek nincs munkája.


“Vagy hívjam minden este a rendőrséget csendháborítás miatt?”


Hívjad, csak ez nem csendháborítás.

2023. ápr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!