Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtudom újítani a személyi...

Megtudom újítani a személyi igazolvány úgy, hogy még nem járt le?

Figyelt kérdés

Nekem május 17-én jár le és 19-én meg kimennék külföldre, de gondolom ahhoz érvényes sz.ig kell.


Van pár szavazás, de ha nem találsz vagy máshogy fejeznéd ki, kérlek írd le.


OFF: Rossz kategória esetén elnézést.



2023. ápr. 26. 15:09
A kérdező szavazást indított:
Megújítható május 17 előtt is
Nem megújítható csak a lejárat után
13 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Szívesen:


"Érvényes személyazonosító igazolvány cseréjét a polgár akkor kezdeményezheti, ha


az abban tárolt vagy azon szereplő adataiban változás következett be (kivéve személyi azonosító, TAJ szám, adóazonosító jel, lakcím és a vészhelyzet esetén értesítendő telefonszám megváltozása),

gyártáshibás,

a tároló elem nem vagy hibásan tartalmazza a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvényben meghatározott, a polgárnak vagy az igazolványnak a személyi adat- és lakcímnyilvántartásban szereplő adatait,

az érvényességi idejéből legfeljebb 60 nap van hátra, vagy

a tároló elem nem működik.

a 70. életévét betöltött kérelmező tároló elemmel rendelkező 10 éves érvényességi idejű személyazonosító igazolványt igényel,

a személyazonosító igazolvány tároló eleme ujjnyomatot nem tartalmaz, és a polgár ujjnyomat rögzítését kéri."

2023. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Persze, de sztem már elkéstél mer 2-3 hónap mire időpontot kapsz és utána 1-2 hónap amíg megcsinálják az újat, korábban kellett volna kérd
2023. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Meg lehet újítani. Ha 19-én utazni akarsz vele, akkor minél előbb menjél cseréltetni. Én pont ma voltam és két hetes határidőt mondtak az új személyire.

"Személyazonosító igazolvány cseréjére főszabály szerint 60 nappal a lejárat előtt van lehetőség. Kivételt képez ez alól a régi típusú (chip nélküli) személyazonosító igazolvány új típusú, elektronikus tárolóelemet tartalmazó személyazonosító igazolványra történő cseréje, melyre korábban is sor tud kerülni."

2023. ápr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2. Időpont nélkül is fogadnak, csak időponttal egyszerűbb, mert akkor nem kell várni. Én ma voltam Kormányablakban időpont nélkül és kiültem a soromat. Ügyintézéssel együtt kb. 1 órám ment rá.
2023. ápr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha külföldre mész érdemes csináltatni eu taj kártyát is
2023. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm!

#2: Eddig időpont nélkül voltam, szerintem továbbra is így teszem.

#3: Köszönöm neked is!

#4: Köszönöm!

#5: Ha "Európai Egészségbiztosítási Kártya" a neve, akkor olyanom van.

Egyébként tavaly osztállyal voltam már és elvileg eu kártyát kértem.

2023. ápr. 26. 15:52
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Bejelented hogy elveszett és újat szeretnél.

Nem kell itt sza rozni hogy ezért meg azért kell.

2023. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7. Nem tudom, hogy ez jó ötlet-e. Ma a Kormányablakban hallottam, hogy a mellettem ülő ablaknál kérdezte az ügyintéző az ügyféltől, hogy a rendőrségen is bejelentette-e az igazolványa elvesztését.
2023. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es! Elvesztést vagy ellopást hivatalosan a rendőrségen is jelenteni kell
2023. ápr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7

Pont hogy akkor lenne csak igazán "szarozás" ha bekamuzná az elvesztést. És mégis mi a fenének kamuzzon ha a közeli lejárati dátum miatt amúgy is cserés? :D

2023. ápr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!