Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszéd kamerája és kültéri...

Szomszéd kamerája és kültéri lámpája a mi házunk felé néz. Jogilag ez megengedett?

Figyelt kérdés

A szembeszomszédunk felszerelt a bejárati ajtója elé egy kamerát (kertes ház), ami az utcára néz. Veszi a járdát, az utat, és a mi házunkat is szerintem, de ez nyilván csak a szög alapján tippelem. Mellé felszerelt egy iszonyúerős reflektort is, ami mozgásérzékelős, de annyira érzékeny, hogy éjjel nonstop világít, bevilágít az ablakon, ha nincs teljesen leengedve a redőny.

Nagyon zavaró.

Mit lehet tenni ezzel? Emberileg nem hallgat senkire, nem érdekli. Van velük ebből adódóan más probléma is.


2023. máj. 5. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szabályos tehát birtokvédelmet kérsz.
2023. máj. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem szabályos,nem nézhet sem a te területed felé,sem közös területre sem!
2023. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fordulj a helyi jegyzőhöz!
2023. máj. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Az utcára néző kamera miatt a rendőrségre is fordulhatsz az komoly dolog lesz.
2023. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most tudom, hogy nagyon bekakkantósnak fogok tűnni, de.. ha nem akarom, hogy a szomszéd tudja, hogy én nyomtam fel, akkor mennyi esélye van, hogy mégis megtudja, ha megteszem? Mert elég aljadék egy csávó, és félek, hogy aztán majd direkt próbál velem kiszúrni. Többi szomszédommal mindent meg lehet beszélni, és nem kezdenek bosszúálló hadműveletbe, de itt tartanék tőle (pl van kutyám, kinti-benti, és nehogy azért ne engedhessem ki a kertbe, mert a szomszéd majd gondol egyet és... na, értitek)
2023. máj. 5. 17:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyből rád fog gondolni.mitől kezdett el ennyire félni?
2023. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5.

Talán kérheted,hogy az adataidat ne adják ki,de lassabb lesz az ugyz meg bizonytalan .

2023. máj. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!