Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi a kültéri klíma megenge...

Mennyi a kültéri klíma megengedett zajértéke? Szomszéd mikor pattoghat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]


Mondjuk az építési engedély kiadásánál gondolom úgy is mérik...

2013. máj. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A klíma most lett felszerelve. Társasház.
2013. máj. 27. 22:28
 3/15 anonim ***** válasza:
Jó, de az építési engedélyben mi volt a zajszintről??? Vagy csak úgy fölbökted a klímát engedély nélkül?
2013. máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mihez kellett volna engedély? A saját teraszomra tettem föl. A 70-es években nem volt téma a klíma kérdés, azaz sehol nincs leírva.

Köszönöm az eddigi hozzászólásod de időközben a kérdésemre megtaláltam a választ. 50 és 55 dB. Azaz a szomszédom elmehet a sóhivatalba...

2013. máj. 28. 10:41
 5/15 anonim ***** válasza:
De nem a 70-es évekbeli szabályokat kell most betartani, hanem az aktuálisakat. Egyszerűsített építési/létesítési engedély kell hozzá. Szóval innentől kedve ha nem kapcsolod be is a szomszédnak van igaza. Mellesleg az adat amit leírtál nem helyes, mert területi besorolástól függően 40/50 vagy 45/55, de semmiképpen sem 50/55.
2013. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A belinkelt adatok csak akkor számítanak, ha zajbirságolási eljárásról van szó. A PTK-ben levő szomszédjogi szabályok minden zavarásra vonatkoznak, az teljesen más eljárás.
2013. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jajj, dehogy kell építési és egyéb engedély egy klímához! Ez egy társasház, ahol a saját tulajdonomba tettem föl egy klímát, nem közös területre. Egy lényeges szempont van, ami a többi lakót érinti, és amihez közük van, az az, hogy a zaj kibocsátása ne legyen nagyobb a megengedett határértéknél. Mivel a mi házunkat az önkormányzat illetékes szerve lakóterületnek és intézményterületnek, laza, városias beépítéssel besorolásba tette, ezért a megengedett határérték nappal 6-22h-ig 50dB, éjjel 22-6h-ig 40 dB. Azért írtam előzőekben, hogy 50 (lazánál) vagy 55dB (sűrűn lakottból), attól függően, hogy milyen besorolásban van a ház, csak nem részleteztem, mint most.
2013. máj. 28. 18:44
 8/15 anonim ***** válasza:
Ok, élj ebben a tudatban.
2013. máj. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem a neten lettem okosabb, megkérdeztem a város jegyzőjét, aki felvilágosított a különböző rendeleteket ismertetve. Mivel én csak annyit tudtam, hogy klímát tehetek föl a saját tulajdonomra, de hogy milyen zajértékkel üzemeltethetem, azt nem tudtam. Nagyon ritka sajnos, hogy hozzá értő ember érdemben válaszol a kérdésemre. Hát most sem ez történt sajnos, de azért köszi, hogy időt nem sajnálva válaszolgattál...
2013. máj. 28. 21:06
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

A jegyzőt? Miért nem az építésügyi osztályt kérdezted, akinek a hatásköre?


Mondjuk a szomszédodnak tényleg majd a jegyzőnél kell bepanaszolnia téged...

2013. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!