Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fogorvos miatt ügyvédhez...

Fogorvos miatt ügyvédhez fordulni?

Figyelt kérdés

Volt már valakinek ilyen betegjogi ügye kontár fogorvos miatt? Nagyon rossz helyzetbe vagyok, anyagilag is kicsinált az orvos és jelenleg is erős tüneteim vannak a munkája miatt...

Már megkérdeztem a megyei betegjogi képviselőt mi a teendő, de ahogy előadta a dolgot hosszadalmas és bírósági ügy lehet belőle, de én azt akarom fizessen, hogy más orvossal el tudjam végeztetni, amit elrontott...

Milyen esélyeim vannak, ha magán ügyvédhez fordulok? Mennyibe kerülhet? És ha alkut ajánlanak és per nélkül fizetnek, az mennyi idő lehet? köszönöm, ha valaki tud válaszolni



2023. máj. 5. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos ezek úgy bevédik egymást, hogy egyszerű halandónak nem sok esélye van.
2023. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1: de ez nem igaz, de most ez nem is lényeges, nem megyek bele, tudok pár esetet, de konkrétumokat nem, semmi esélye a fogorvosnak, fizetni fog ha bíróságra megyek a karrierjével is, de a magam érdekében én sürgősen pénzt akarok és felőlem utána fel is fordulhat
2023. máj. 5. 21:08
 3/13 anonim ***** válasza:
#2. Az 1 es nek igaza van. De látom, már eldöntötted mit fogsz tenni.
2023. máj. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Hát ha csilliárdos vagy pereskedjél, de csak annyit szánj rá amit nem sajnálsz elbukni. Kitűzöd magad elé, hogy megállsz mondjuk egy Ferrari áránál, akkor jól jöhetsz ki belőle. De ha nagyon megszállott vagy végül hajléktalan leszel, megy majd rád a behajtómaffia.
2023. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ha nem tudtok értelmesen hozzászólni, akkor csak minuszért jöttetek? Szerintetek nem kérdeztem már utána? A betegjogi képviselő is elmondta, hogy mi van...de a magán részről nem mondott semmit, meg milyen perről hablatyolsz, azt se tudjátok hogy megy ez, ez nem olyan, mint a műtéti műhiba perek, a fogorvos nem fog belemenni, elég meglebegtetni előtte, hogy mi lesz ha nem fizet, mondom, hogy tudok hasonló esetről...nem akarok meggazdagodni belőle, csak fizessék vissza amit tönkretettek...

Igen eldöntöttem, nem abban kértem infót mit tegyek...

2023. máj. 5. 21:32
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
De nem fogsz kapni egy fillért se. Csak rámegy a gatyád.
2023. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6: hány ilyen esetről tudsz? neked hány ilyened volt? és miért vagy ennyire sötét? :D menjél aludni kisfiam
2023. máj. 5. 21:49
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Én biztatlak, hogy menj, az ilyen nagyképű majmokra ráfér, hogy kicsit letörjék az arcukat
2023. máj. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak erre szakosodott ügyvédek, azoktól kérj tanácsot. A műhiba pereknél a büntető pereket nagyon nehéz megnyerni. Nem azért, mert "bevédik egymást", hanem mert egyértelműen bizonyítani kell, hogy 1) egészségkárosodás történt, 2) ez egyértelműen az orvos gondatlan vagy szándékos károkozása miatt történt, 3) vétett a szakma szabályaival szemben. Nos, ez utóbbi kettő szokott gondot jelenteni, mivel a laikusok keverik a szövődményt és a műhibát. Ha nyernek is, általában kommunikációs okok miatt nyernek, pl nem volt megfelelően tájékoztatva a páciens.


A polgári pereknél már nagyobb az esély, ott már egy ideje nem kell az ok-okozati viszonyt bizonyítani, így könnyebb pénzhez jutni. Viszont ehhez végig kell csinálni az egyébként bukta büntető pert.

2023. máj. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ügyvédet javasolok, de nyugodtan készülj egy hosszasabb perre!


Mi történt amúgy?

2023. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!