Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Penészes albérlet miatt...

Penészes albérlet miatt érdemes felkeresnem egy ügyvédet?

Figyelt kérdés

Alig egy hónapja költöztem be egy albérletbe.

A lakás dohos. Sok helyen nem tudom eltűntetni a penészt.

Saját költségen vettem pára mentesítő gépet,de nem segít.

Szellőztetek 0-24,de semmi.

Attól félek ha most ilyen akkor télen még rosszabb lesz.

Kifizettem egy havi bérleti díjat valamint 2 havi kauciót


Ha elmegyek egy éven belül akkor buknám a kauciót?

Érdemes ügyvédet felkeresni?


2023. máj. 7. 08:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Mennyi időre szól a szerződés?
2023. máj. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

A tulaj dolga ennek a problémának a megoldása. Ha törvényes szerződést kötöttetek, akkor érdemes írásban jelezni a tulajnak a problémát, és felkérni a saját költségen való javításra. Esetleg hivatkozhatsz az ezzel kapcsolatos jogszabályra (barátod a google), idézheted azt jogszabályhellyel együtt. Ha megteszi, akkor jó, ha nem, akkor én az önkormányzatba mennék tanácsot kérni a birtokvédelmi osztályra. Ők hivatalból lehet, hogy eljárnának, vagy hivatalosan felszólítanák, vagy ők küldenének ki szakembert és a költséget meg rávernék a tulajra.


Ha bármi elromlik az ingatlanban, azt nem a bérlőnek kell kijavítania, pláne nem saját költségen, hanem a tulajnak. A tulaj kötelessége ugyanis az, hogy az ingatlan, amit adott bérleti célra kiadott, azt rendeltetésszerűen megfelelően használhassa a bérlő pl. mindenféle egészségkárosodás és egyéb kockázat nélkül.


Továbbá amit szintén kevesen tudnak, a tulaj nem mehet be a bérbeadott ingatlanba, csak a bérlő engedélyével, tehát a bérlő átmenetileg konkrétan le is cserélheti a zárat, amíg bérli a lakást - saját költségére.

2023. máj. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Egy évre szól a szerződés. Jövő áprilisban fog lejárni,de az még nagyon messze van ilyen körülmények között
2023. máj. 7. 09:00
 4/27 anonim ***** válasza:

Az írásban jelzéshez természetesen fényképet is érdemes mellékelni.


Ezt a költséget tehát a tulaj nem verheti rád, és emiatt nem rúghat ki rendkívüli hatállyal, és nem is emelhet ezért egyoldalúan díjat. Persze ezzel kapcsolatosan nyilván az is számít, hogy mi van a szerződésben, ha van-e egyáltalán hivatalos szerződés. Ha nincs, akkor mindenki teljesen kiszolgáltatott.

2023. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Keress másik albérletet, a kauciód visszajár, a szerződésed simán támadható, ugyanis el lett előled titkolva az egészsáégkárosító tényező-ha a szerződésedben nincs benne az az egy mondat, hogy: megtekintett állapotban.

Ha benne van, akkor nem tudod csak közös megegyezéssel a tulajdonossal megszüntetni az albérleti szerződésed.

2023. máj. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
32%
Amikor megtekintetted a lakást, nem volt penészes? Fura.
2023. máj. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ez kb olyan, mint egy motorhibás autó vásárlása, csak épp nem szól róla az eladó....

Vagy észreveszed, vagy nem.

Lehet, a tulaj világ életében penészes lukakban élt, fel se tűnik neki.


Én nem vagyok rá érzékeny, de egyből feltűnik egy házba lépve, ha valami beázás van.


Amúgy ez nem javul meg sosem, a hibát kell megszüntetni.

2023. máj. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Visszakaphatom a kauciót?

Ha igen,hogyan?

2023. máj. 7. 09:25
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
5: "ha a szerződésedben nincs benne az az egy mondat, hogy: megtekintett állapotban." Nyilván benne van, meg eleve ki vesz ki egy évre előre egy lakást úgy, hogy nem nézi meg alaposan?
2023. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

#8 Én is kíváncsi lennék hogy a 6-os kérdésére mi a válaszod.

Amikor megnézted a lakást akkor nem volt penészes? Mert ha akkor nem volt és azóta te laktál benne itt nem a tulaj a hunyó.

2023. máj. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!