Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell ahoz tenni hogy...

Mit kell ahoz tenni hogy nagykorúnak számítsak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most egy elég nehéz kérdéssel fordulok hozzátok. 16 éves vagyok és nevelőszülőnél vagyok. Mint kiderült terhes vagyok a barátomtól. Gondolkoztunk azon hogy elvetessük de egyre jobban hajlunk az felé hogy megtartanánk. De hogy kerülhetnék ki a nevelőszülői rendszerből? Hogy költözhetnék a barátomhoz? Mik a teendők sorról sorra? A barátom még csak az idén fogja tölteni a 18at szóval ez is megnehezíti.

2023. máj. 8. 18:42
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
11%
18 éves korodig semmit nem tudsz tenni, nagykorúvá akkor válsz.
2023. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
88%

A barátod is nevelőszülőknél van?

Ő nagykorú lesz, mire megszületik a baba?

2023. máj. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
A barátom nincs nevelőszülőnél és ahogy számolgattam igen addigra nagykorú lesz
2023. máj. 8. 18:53
 4/53 anonim ***** válasza:
8%

18 év alattiak egyedül, legálisan nem költözhetnek össze. Ott, ahova 18 év alatti gyerek költözik, kell lennie egy felnőtt személynek.


Tehát nem fogsz nagykorúnak számítani, legálisan meg nem tudod megoldani, ha nincs felnőtt személy a háznál.

2023. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
77%

Házasságot kell kötni, és azzal nagykorúvá válsz. Ehhez (sajnos!) az sem kell, hogy legalább az egyik fél nagykorú legyen.


A fiú szülei mit szólnak hozzá? Gondolom kizárásos alapon náluk laknátok. A gyámhatóságon tudtok engedélyt kérni a házasságkötéshez. Ehhez be fognak kérni egy környezettanulmányt,illetve be kell szerezned egy orvosi/védőnői igazolást, hogy elég érett vagy a házassághoz.


Én a helyedben nem hamarkodnám ezt el. A semmibe szülnéd szegény gyereket. Gondolom nem olyan sorsot szeretnél neki, mint a tiéd. Semmi garancia nincs arra, hogy ez a párkapcsolat tartós lesz. Miből és hogyan tartanád el a gyereked, ha ne adj isten a fiú kiadja az utadat, mehetsz isten hírével? Hová mennél? Már nagykorú lennél, tehát az együttes elhelyezés kizárva, a kicsi menne nevelőszükhöz, te meg oldd meg a saját sorsod, ahogy akarod.


Olyat is láttam már, hogy a fiú szülei családba fogadták a lányt a kicsivel együtt. Amíg szoptatott, megtűrték, utána gyakorlatilag kib*szták az utcára 17 évesen. Azóta sem látta a gyerekét,mert őt megtartották maguknak a "kedves" nagyszülők.

2023. máj. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
72%
Első körben gondolkodj úgy mint egy felnőtt: két gyerek miből fog eltartani egy gyereket? Értem én hogy a kis egótoknek nem tetszik az abortusz (vagy csak neked ha direkt estél teherbe, hogy kihasználhasd az idióta pasid, mert a fa.sza után ment az esze helyett), de brutálisan felelőtlenek vagytok. Vagy úgy gondoljátok, a fiú szülei majd eltarják a gyereket, meg titeket is? Zéró végzettség, zéró anyagi háttér, alkalmatlanok vagytok szülőnek. Úgyhogy ha már annyi ész nincs hogy abortuszra menj- ha már csesztél védekezni- akkor legalább mondjatok el a gyerekről, legalább minimális esélye legyen normális családra.
2023. máj. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Először is mielőtt itt beleköttök hogy direkt csináltattam fel magam nem nem így történt! A barátom most végzett lenne miből eltartani magunkat mert dolgozott és dolgozik is iskola mellett!! Csak még mivel nincs 18 addig gondoltuk azt hgy a szülei veszik át a gyámságot és utána ő! Nem akarunk élősködni a szülein mert mihamarabb költöznénk el!!
2023. máj. 8. 19:09
 8/53 anonim ***** válasza:
89%

Csak egy kérdés? És ha nagykorú leszel te is, mit fogtok csinálni? Mert nem hiszem hogy a nevelőszüleid szívesen eltartanának, ha közben ki is dobhatnak.

Vagy ha barátod családja azt mondja, hogy oké, odaköltözhetsz, akkor sem szülni kéne 16 évesen. Ti ezt átgondoltáok?

2023. máj. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
20%

Nem csak az kell, hogy az egyik fel nagykorú legyen.

Az is kell, hogy a kérdező gyámja, gondolom jelen esetben ez a nevelő szülő engedélyezze a házasságkötést.

Az a kérdés kedves kérdező, hogy látsz vagy nem esélyt arra, hogy a törvényes képviselőd aláírja a nyilatkozatot a házassághoz.

Ha aláírja akkor az esküvő után jogilag nagykorúvá válsz, ha nem akkor 18 éves korodig hiába is teszel bármit nem leszel jogilag nagykorú.

2023. máj. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
78%

Sok állami gondozott csaj "átgondolja": Azt hiszi ha kipottyant egy kölköt, már benne ül a tutiban, kénytelen pénzelni a faszi akivel felcsináltatta magát. Sajnos sok ilyen van akinek egy eszköz egy kisbaba.


Aha, azt gondoltátok, hogy a szülők lesznek a gyámok. Szopjanak ők évekig mert idióták vagytok. Úgy érted, rákényszerítitek őket, ti meg lébecoltrok évekig az ő kárukra. Az érdekel ha ők ezt nem akarják, nem hiányzik neki hogy eltartsanak három gyereket? Semmivel sem tartoznak sem feléd, sem a gyerek felé, csak mert felcsinált a fiuk.

2023. máj. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!