Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy még egy nagykorúnak is időre kell visszamennie a kollégiumba?

Figyelt kérdés
Most nem a középiskolásokra gondolok, hanem azokra, akik okj-s képzésre járnak. Mert ugye ők is középiskolai kollégiumban laknak. Szerintem nekik igazán megengedhetnék, hogy akkor menjenek vissza amikor akarnak, nem pedig 8-ra.
2011. febr. 20. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek veled, csak ugye akkor szöknének a középiskolások is. Viszont máshol, ahol nagykorúak laknak, ott nincs időkorlát tudtommal sehol, mert felnőtt emberek.
2011. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A kollégium egy közöség és alkalmazkodni kell a többiekhez gondolj bele ha a felnöttek hajnali háromkor esnének be részegen és felkeltenék a többieket.
2011. febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hangoskodni és másokat zavarni egyáltalán nem szabad sehol, szóval ha ők később is jöhetnének, akkor sem csinálhatnának ordítozást a szobában stb.
2011. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
költözz át fősulis/egyetemi koliba. Az időre visszaérés még hagyján,de az ,hogy huszonévesen megvonják a kimenődet mert fingottál egy hangosat ,vagy nem mentél le a dedós foglalkozásokra már sok.
2011. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

"huszonévesen megvonják a kimenődet mert fingottál egy hangosat"


Wááá :DDDD Ez komoly? :DDDDDDDDDDD

2011. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el a középiskolásoknak is ugyanúgy sz-r, hogy pl nem mehetnek el egy szülinapi meglepetésbuliba vagy egy koncertre, ha épp hétköznapra esik...De koliban általában ez a szabály, szóval muszáj betartani vagy lehet keresni albérletet barátokkal együtt...
2011. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes. Nálunk is ugyanez a probléma.

Tavaly volt olyan nap, hogy az utolsó órána 20:05-kor volt vége. A kolisoknak kikérőt kellett kérniük az igazgatótól... 20 évesen.

Nem hiszem el, hogy nem lehetne egy sima kártya felmutatásával igazolni, hogy "nagy vagyok, jogom van hozzá".

2011. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem rólam van szó, én hál'Istennek egyetemista vagyok. Csak pont ma beszélgettem egy okj-t tanuló ismerősömmel.
2011. febr. 20. 20:50
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez teljesen rendben van. Ők nem kényszerből laknak ott, mehetnének máshová is. Azzal hogy oda költöztek, elfogadták az adott rendszert.

Egyébként nálunk anno 10re kellett csak visszaérni mindenkinek, de aki 18 elmúlt, bármikor kapott kimenőt éjfélig. De ha később akart visszajönni, akkor mondták, hogy inkább oldja meg, hogy kinn alszik, mert zavarja a többieket, ha bejön és mászkál.

Egy másik kollégiumban, ahol szintén laktak csoporttársaim, aki 18 elmúlt, alapból éjfélre kellett visszaérnie.


Ez szerintem teljesen tartható, gondolom nálatok is kapnak kimenőt, ha akarnak, és általában 18 éves kor után sem muszák éjfélig fenn maradni :)

2011. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Azért ez a mehetnek máshová nem olyan biztos. Egy albi 30 000 Ft, a kollégium meg csak 10..adott képzés pedig csak adott kollégiumban biztosít szállást, szóval könnyen lehet, hogy kényszerből vannak ott.
2011. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!