Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvaltoztattam a nevemet...

Megvaltoztattam a nevemet (két kereszt nevem volt, és a másodikat megváltoztattam) és csak a személyim, meg a lakcím kártyámat csináltattam meg, a többit is kötelező?

Figyelt kérdés

Azt mondták nekem, hogy nem kötelező megváltoztatni az olyan kártyákat mint az adó, stb, mert a szám a lényeg, az meg ugyan az marad egész életemben. Igaz ez?


Kérlek ne szóljatok le, nem nagyon vagyok tisztában az ilyen dolgokkal, de szeretnék biztosra menni



2023. máj. 10. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
A TAJ-kártyát például le kell cserélni - ez névváltoztatás esetén ingyenes. Egyébként tényleg a szám számít, a TAJ-kártya amúgy is egy vicc...
2023. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenhol, ahol a teljes neved szerepel, ott le kell cserélni. A taj kártyát, adókártyát is, a száma megmarad, de a név miatt cserélni kell. Elvileg minden hivatalos helyen a teljes nevedet meg kell adni, tehát mindkét keresztnevedet, ha kettő van. Nem fogadnak el olyat, hogy egyik helyen Tóth Béla vagy, a másik helyen Tóth Béla László, a harmadik helyen a Tóth Béla Géza. Ez 3 különböző név.
2023. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Na ennek a huzásodnak igen sok értelme volt kérdező. Hadd gratuláljak
2023. máj. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!