Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyorshajtással vádolnak,...

Gyorshajtással vádolnak, miközben itthon voltam. Hogyan bizonyítsam az igazamat?

Figyelt kérdés
Kaptam egy gyorshajtási bírságot Hollandiából. Az autó színe, típusa, a rendszám, minden egyezik, még egy fényképet is csatoltak. A probléma csak az, hogy a megjelölt időpontban én otthon fetrengtem a kanapémon, az autó az udvarban állt, és egyébként sem jártam soha Hollandiában. Hívtam a levélben megjelölt telefonszámot, az ügyintéző pedig azt mondta, hogy mindaddig, amíg nem tudom az ellenkezőjét bebizonyítani, engem tekintenek a szabálysértés elkövetőjének, és ha nem fizetek, akkor azt végrehajtás útján kikényszerítik. Teljesen tanácstalan vagyok, mit tehetnék? Hova fordulhatnék, hogy bizonyíthatnám az igazam? Egyáltalán hogy fordulhat ilyen elő?

2023. máj. 20. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy, nem neked kell bizonyítani, hanem nekik.
2023. máj. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Keress egy ügyvédet!
2023. máj. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Biztos, hogy a holland államtól jött?
2023. máj. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Leklónozták a rendszámtáblát
2023. máj. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A csatolt fényképen mi látható?
2023. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami scam, a négerek legújabb játéka. Még ügyfélszolgálat is volt, hát ez nagyszerű!
2023. máj. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
r/juridischadvies
2023. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen kamu. Ha valóban gyorshajtási bírságot kapnál Hollandiából, akkor azt nem így intéznék el. A telefonszám hivatalos, utánanéztél? Garantálom, hogy nem az. Nehogy fizess!
2023. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 veterán vas ***** válasza:
100%

Hollandiából......


Természetesen +36 volt az előhívó és "véletlenül" magyarul beszélt az ügyintéző.🤣

2023. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Most eszembe jutott egy eset, Hollandiában élek amúgy, de ez most mellékes. Még úgy 10 éve történt, hogy menni akartam egy koncertre, de már elfogytak a jegyek. Egy üzéroldalon keresgélve találtam jegyet, regisztráltam, rámentem, beraktam a kosárba, de aztán a fizetés előtt meggondoltam magamat, és elléptem az oldalról. (Végül más oldalon találtam olcsóbban) A rákövetkező években kétszer is kaptam postai levelet, amit latszólag egy behajtócég küldött, amiben az állt, hogy megkárosítottam az oldalt azáltal, hogy a jegyet a kosárban hagytam, de nem vettem meg, mert így nem tudták eladni. Így leszek szíves a megadott számlaszámra utalni a jegy árát, plusz kamatot, meg a behajtatási költséget. Csak röhögtem az egészen. Egy normális árusítóoldalon (mégha üzéroldal is) úgy funkcionál a dolog, hogy ha a kosárba raksz valamit, de nem veszed meg, és el sem távolítod, akkor egy bizonyos idő elteltével magától kidobódik onnan, a legjobb oldalakon már negyedóra után. Úgyhogy nem a vásárló hibája, ha annyira hanyagul van felépítve az oldal, hogy ez nem szuperál.😀 Természetesen semmi nem történt, a második után nem jött több levél. De el tudom képzelni, hogy egyes tájékozatlan, naív emberek ilyenkor beijednek és fizetnek.
2023. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!