Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nincs tervben se itthon...

Miért nincs tervben se itthon se a legtöbb országban az eutanázia bevezetése? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy Bruce Willis demenciával lett diagnosztizálva és ez miatt merült fel bennem a kérdés újonnan.


Egyszerűen nem tudom elképzelni azt sem, hogy bármelyik oldal ellenezné. Szerintem bárki tud legalább egy ismerőst találni, akinek a rokona valami szörnyű és gyógyíthatatlan betegségben halt meg. De már csak szimplán öregként leépülve szenvedni egy korházban csak azért, mert nincs eutanázia is borzalmas dolog. Persze ezt nehezebb lenne szabályozni, de pl 80 felett ha bárki kérhetne eutanáziát az már sokat segítene.


Szóval ezt most pártatlanul kérdezem, miért nincs még tervben sem a bevezetése? Ez még népszerű döntés is lehetne, hiszen szerintem mindenki örülne, ha saját magát és családtagját megmenthetné egy esetleges kínkeserves haláltól.



Ui:

-Aki nem tudna tényleg semmit pl egy rákos utolsó pár napjáról... Na ott konkrétan már a morfium se segít sokat, egyszerűen szenvedés az egész (ugye a pár hónap előtte is az egyébként), ez pedig a családnak is borzalmas meg hát nyílván az illetőnek is.



2023. febr. 17. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, de jogilag nagyon el kell találni, hogy mire, mikor, hogyan....
2023. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
Ne is legyen. Palliatív szemléletet kéne inkább erősíteni.
2023. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Aki beteg és akármennyire beteg azt úgyanúgy próbálják életben tartani és megmenteni, ez egy hülye hívő duma, ha van esély az élet folytatására akkor a folytatást válaszd és ne a lekapcsolást!!!
2023. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!