Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az angolszász kultúráknak...

Az angolszász kultúráknak miért része ennyire az erőszak?

Figyelt kérdés

Ott vannak az amerikaiak, fegyvertartás, gyilkosságok nagyon magas száma.

Anglia dettó, a késelések száma Európában belül a csúcsnak számít.

De Ausztrália sincs nagyon elmaradva az erőszakosságot illetően. Mindezekre a verekedések, verbális agresszió nagyon is jellemző.


2023. máj. 21. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Visszatért az angol-fétises bolond. Hurrá...

Ez hanyadik angol ellenes kérdésed? Húsz már biztos van.

2023. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Éltem Angliában (Bath-ban és Cambridge-ben), sokkal biztonságosabbnak éreztem mindkét várost, mint Budapestet, illetve tisztábbak is volt. Ausztráliában (elsősorban Victoria tartományban) csak egy-két hónapokat töltöttem el barátlátogatás kapcsán, és a legijesztőbb dolgoknak a pókokat éltem meg, az emberek roppant lazák és jófejek voltak. Amerikáról nem tudok nyilatkozni, nem jártam még ott és nem is nagyon tervezek.

Az eddigi rövidke huszonöt évem alatt Törökországban éreztem magam a legkevésbé biztonságban és ott futottam bele a legijesztőbb és legperverzebb alakokba. Anglia (szerencsére) a közelébe sem ér és egyébként ott is az erőszakos bűncselekmények többségét első- és második generációs menekültek követik el, nem a tősgyökeres angolok (ugyanez igaz például a skandináv országokra).

(Ausztrália és az Egyesült Államok nyelve hiába angol, nem számítanak angolszász kultúráknak. Nézz utána a kifejezésnek, mielőtt rosszul használnád.)

2023. máj. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1


Miből gondolod, hogy minden angolos kérdést én teszek fel?

2023. máj. 21. 10:02
 4/6 A kérdező kommentje:

2


Ez szép de attól még ez anekdotikus érvelés.

És viszont a statisztikák által alátámasztott valóságról beszélek.


Persze, Brazíliában is le lehet élni úgy egy életet, hogy nem vagy szemtanúja semmi erőszaknak, de ettől még nem lesz nem a drogkartelek által dominált ország amelyben az erőszak magas szinten van.

2023. máj. 21. 10:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor a cigányok is az angolszász kultúra miatt késelgetnek meg öregeznek? Ez egészen más megvilágításbe helyezi a dolgokat.
2023. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi az az angolszász kultúrák, nyomi?
2023. máj. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!