Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az angolszász világban miért...

Az angolszász világban miért rettegnek annyira a tűztől?

Figyelt kérdés
Mármint a kigyulladásra, leégésre gondolok. Arra, hogy leég egy épület. Több angolszász országban is tapasztaltam, hogy ezt sokkal komolyabban veszik, mint a kontinentális világban, rendszeresek a fire drillek meg van, ahol még egy gyertyát sem szabad meggyújtani a házban.
2021. ápr. 15. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehol nem szeretik, ha leég a házuk. Az más kérdés, hogy valahol ezt aktívan megpróbálják megelőzni.
2021. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hagyományosan többet építkeztek fából?
2021. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tepfal ***** válasza:
100%
1666-ban London jelentős része leégett, 70 ezer lakás semmisült meg. 1659-ben egy építész már felhívta a figyelmet rá, hogy tűzveszélyes, mivel nagyon sok ház épült fából, illetve a városkép is olyan volt a szegénynegyedben, ami kedvezett a tűz terjedésének.
2021. ápr. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tepfal ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül, szerintem nem ezért veszik ennyire komolyan, hanem mert szigorú szabályok vannak erre vonatkozóan és ezek betartását komolyan veszik. Másrészt pl. a briteknél sokan laknak albérletben, ahol ezeket a tulajdonosnak kötelező biztosítania, így ezek megvannak, míg ha saját tulajdonú lakásban laksz, akkor esetleg megteheted, hogy nem veszed komolyan.
2021. ápr. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!