Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Photoshop AI képek felhasználh...

Photoshop AI képek felhasználhatók?

Figyelt kérdés

Kedves fotósok, grafikusok, AI használók!


Biztos ti is halottátok a Photoshop Beta rendszerben az új "AI generálási" lehetőséget. Nem vettem meg csak letöltöttem, mikor elkezdtem kipróbálni, kiírta, hogy a képeket nem használhatod fel (no commercials) csak saját magadnak készítheted a képeket.


Felmerültek bennem kérdések:


Én bár fotós vagyok, de képeim kiegészítéséhez, szerkesztéséhez nagy segítség lenne az AI még ha nem is tökéletes. De akkor ezeket a képeket hivatalosan nem is posztolhatnám ki pl az oldalamra? Vagy csak hirdetésekbe nem?


És ha nem használható fel akkor milyen következményei lennének ha mégis kiteszem hogyan ellenőrzik ezt le? (pl metaadatok?)


Ha nem használhatom fel, ez lehet csak addig van amíg még beta és rendes photoshoppal már nem lesz ilyen kikötés, mehetnek ki a képek?


Ugye említettem, hogy le van töltve, nem vettem meg, és ugye azt mondják a AI rendes verziója fizetős lesz, kredit rendszer stb., szerintetek lesz olyan verzió amit lelehet tölteni majd és korlátlanul használni vagy a PS és Ai előfizetés az egyetlen megoldás?



Sok videót néztem a témában (magyar/angol), olvasgattam cikkeket, de erre nem nagyon tértek ki. Ha esetleg ti halottatok/olvastatok valamit, kérlek osszátok meg, ha plusz érdekességet tudtok az is jöhet. :)


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)



2023. jún. 8. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább az a kérdés, hogy ki fog feljelenteni ha felhasználod? Az ai?


Ai generálás eddig is létezett.


Midjourney-t ingyen lehet használni (azt hiszem van valami korlátozás)


A stable diffusiont meg akár le is töltheted. Utána azt csinálsz a képekkel amit akarsz.

2023. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy mivel valós képekből veszi a mintát, nem teljesen magától generálja, lehet a képek jogvédettek? De ugye ahogy legenerálja nem az eredeti képet teszi be csak mintát vesz róluk szóval nem nagyon értem, hogyan tudná ellenőrizni és a következmények se egyértelműek.
2023. jún. 8. 18:26
 3/3 anonim válasza:

Lehet a próbaverzió miatt volt. Én elő vagyok fizetve a cloudra és használom a képgenerált is, de soha nem kaptam ilyen értesítést.


Amúgy meg nincs általános szabályozás az ai által generált képekre, olyat ne keress. Még hosszú évek kellenek mire megalkotják ennek a keretrendszerét, addig pedig mindig az adott cég felhasználási feltételei mérvadóak, amiket megtalálsz a hivatalos oldalaikon. Adobe, openai, midjourney, stb, mindegyiknél mások a szabályok.

2023. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!