Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legálisan kérte le a volt...

Legálisan kérte le a volt férjem a híváslistámat a szolgáltatótól, ha az ő nevén van az előfizetés ?

Figyelt kérdés

Egy csomagban vagyunk, 2 mobil elöfizet van egyben, az egyik az én telefonszámom, amit csak én használok, viszont ő az előfizető.

(Válófélben vagyunk jelenleg, azóta már új számom van, viszont most találtam meg hogy hónapokkal ezelött folyamatosan lekérte a híváselőzményeimet)

Voltak már hasonló húzásai, es nem tudom mi a szint amit még el kell viselnem szó nélkül...


2023. jún. 8. 13:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Mikor válófélben voltunk már új szamot csináltam, pontosan ezért. Viszont most egy veletlen folytán láttam meg hogy ezzel foglalkozott.

Jó lenne ha egy hozzáértő tudna kommentelni, mennyire jogos ez...

2023. jún. 8. 15:03
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

#9 "Ügyfélazonosítóval en is tudom azonosítani magam"

Nem.

Te csak meg tudod adni a férjed - volt férjed ügyfél azonosítóját, mert azt ő kapta a szerződéssel, mint előfizető.

Ez olyan, mint ha valaki odaadja neked a kocsikulcsát, akkor te is ki tudod nyitni az autóját és tudsz vele menni, de ettől még nem a tied.

a cég felé nincs olyan, hogy a "telefonszám felhasználója", nekik csak előfizető van. Az én telefonom is pont ilyen, a páromé az előfizetés, én használom, de hivatalos ügyeket csak ő tud intézni a telefontársaságnál vagy meghatalmazást kell tőle vinnem.

A telefonszámot tudod vinni magaddal, más szolgáltatóhoz is viheted. Én is már a harmadik szolgáltatónál vagyok ugyanazzal a számmal, a párom meg a negyediknél.

2023. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#11 "Jó lenne ha egy hozzáértő tudna kommentelni, mennyire jogos ez..."

A hozzáértő a telefontársaság, mivel ők csak előfizetőnek adhatnak ki információt és pontosan ezt tették. Nem tartozik rájuk, hogy az előfizető utána a gyerekének, nagymamájának vagy élettársának adja használni a telefont, nekik csak az kell hogy legyen akivel szerződnek és aki fizeti a számlát.

Jogosan tette.

Hogy emberileg helyes volt-e? Nem volt az. De joga volt hozzá.

2023. jún. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Miért nem mész be a telefontársasághoz és kérdezel rá tőlük személyesen. Ők többet tudnak mondani, mint itt bárki.
2023. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Amíg az előfizetés (és az ahhoz tartozó telefonszámok) a férjed nevén vannak, addig azt csinál, amit akar a híváslistával. Úgy kéri le, ahogy kedve tartja, a szolgáltató pedig köteles is neki kiadni.


Ebbe te nem szólhatsz bele.


De ezt előttem kifejtették többen is.... olvasd vissza a válaszokat.


Ha szeretnéd, hogy ne tudjon a férjed a telefonálási szokásaidról, legyen saját előfizetésed.

2023. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Igen, jogosan tette. Erkölcsös nem volt, de joga sajnos volt hozzá. Az ő nevén van.
2023. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!