Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook videók alapján lehet...

Facebook videók alapján lehet feljelentést tenni? Ha igen, mi várható ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van egy motoros ismerősöm, aki rendszeresen szabálytalanul közlekedik közúton, és ezzel másokat veszélyeztet. Ezekről fejkamerával videókat készít. Egyértelműen túllépi a sebességhatárt, egykerekezik, stb.


Én nem vele akarok kiszúrni, de azt vallom, hogy mindenki azt csinál amit akar, addig amíg másokat nem zavar vagy veszélyeztet, ez pedig bőven a veszélyeztetés kategória. Ha lehet, szeretnék megelőzni egy (akár halálos) balesetet.


Rendszámát nyilván nem látni, de azt igen, hogy ő posztolja, mindig ugyanazzal a motorral megy, látni a táblákat, szembe jövőket, stb (tehát "nem beazonosítható" sem a hely sem a motor biztos infók alapján (mint pl rendszám vagy helységtábla), de teljesen egyértelmű hogy ő van rajta és aki ismeri a utat, az a területet is felismeri.


Tehetek ezzel kapcsolatban névtelen feljelentést, névtelenül eljuttatva a videókat a rendőrségre?



2023. jún. 8. 23:46
1 2
 11/20 Justinianus ***** válasza:

Milyen érdekes, hogy amikor ámokfutók a hídon versenyezve ártatlan embert ölnek, akkor mindenki a helyszínen agyonverné őket.

Amikor meg valaki megkérdezi, hogy mit lehet tenni, mert a felvételek alapján sanszos, hogy az illető előbb-utóbb ártatlan embert fog ölni, akkor mindenki a kérdezőt kívánja a pokolba...

2023. júl. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#8 ez melyik videója? 😀😂
2023. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"amikor ámokfutók a hídon versenyezve ártatlan embert ölnek, akkor mindenki a helyszínen agyonverné őket."


Senkit NEM ÖLTEK MEG a hídon, 12 - es!


A kerékpáros véletlenül halt meg.

Ami a hídon történt annak a hivatalosn büntetőjogi megnevezése: halálos közúti baleset GONDATLAN okozásának vétsége.

2023. júl. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
28%

"Amikor meg valaki megkérdezi, hogy mit lehet tenni, mert a felvételek alapján sanszos, hogy az illető előbb-utóbb ártatlan embert fog ölni..."


Varázsgömböd van, mester?


Vagy esetleg jövőbe látó médium vagy, hogy ennyire tudod mi fog történni?


A kérdező szerint mindössze csak arra van BIZONYÍTÉK, hogy a videón szereplő motorosunk egy idióta vadbarom.....ennyi, és nem több.


Hogy a "mutatványainak" mi lesz a következménye, már ha lesz egyáltalán, ezen majd AKKOR kell agyalni, de addig nem.


Tudod, kis hazánkban - büntetőjogi elvek szerint - csak olyasmiért lehet valakit felelősségre vonni, amit bűnösen el is követett!

Amit esetleg később követne el, azért nem.

2023. júl. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Aki háborog, aszerint normális és elfogadható dolog 230-cal egykeréken közúton autókat előzgetni? Tudom,
2023. júl. 4. 10:56
 16/20 A kérdező kommentje:

*Tudom, ezt nem írtam le, mert úgy gondoltam, hogy nem ez a lényeg, csak az, hogy bűncselekmény törtenik, de pár hülyegyereknek muszáj védeni a fajtáját.


A bicóst meg kinyírták, remélem a két versenyző seggfej 20 évig fog börtönben rohadni.

2023. júl. 4. 10:58
 17/20 A kérdező kommentje:
"NeM ÖlTéK mEg, GoNdAtLaN oKoZáS vOlT"
2023. júl. 4. 11:01
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha egy autós rárántja a kormányt a kerékpárosra azért, hogy balesetet okozzon, az szándékos.


Ha egy autós versenyzik, gyorsulgat, és véletlenül megcsúszik, majd balszerencsék sorozata által pont arra teker egy bringás, akit elsodor, az gondatlanság.


Szörnyű tragédia, én is kívánom a két verdahuszár erőteljes szankcionálását, de kérdező, te is fogd fel a szándékos és a gondatlan cselekmények közti különbséget.

2023. júl. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"gyorsulgat"

"véletlenül"

"balszerencse"

"elsodor"


Ezeket a szavakat írd meg az áldozat anyjának légyszi.

2023. júl. 4. 11:16
 20/20 anonim ***** válasza:
Te meg értelmezd a jogszabályt, mert az alapján büntetnek valakit.
2023. júl. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!