Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sérti-e a személyiségi jogokat...

Sérti-e a személyiségi jogokat, ha a családsegítő szolgálat a lakást akarja megnézni a gyámhatóság megbízása alapján?

Figyelt kérdés
Egy lakó a társasházban javaslatot tett a gyámhatóságon, hogy helyezzenek gondnokság alá, mert a közös tárolóban nagyobb mennyiségű ruhát, könyveket tárolok, amiket környezetvédelmi, újrahasznosítási okok miatt gyűjtöttem össze a környéken. Mert én másként gondolkodom...

2023. jún. 11. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Ha jogszabály írja elő feladatként, akkor oda fog menni és megcsinálja. Ha megtagadod, valószínűleg még rendőri erősítést is kérhetnek.

Milyen személyiségi jog sérül? Semmilyen. Tűzvédelmi vagy közegészségügyi viszont lehet igen, és az ilyen putrikat mindenki érdekében fel kell számolni. Az, hogy téged sért a feltételezés, hogy szemétgyűjtögető és felhalmozó mentális beteg vagy, még nem jogsértés. Főleg ha ezt meg is állapítják, akkor nem követte el a valótlan állítást, hiszen igaz a dolog.

2023. jún. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem neked súlyos magatartási zavarod van. Még akkor is ha ezt nehéz beismerni. Szabadulj meg az összehordott lomoktól, és akkor nem fog zaklatni a hatóság.
2023. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Kényszeres gyűjtőgetésnek nevezik
2023. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Való tény állítása is valósíthat meg rágalmazást/becsületsértést. A családsegítő magatartása nem sért személyiségi jogot a jelen elmondás alapján.
2023. jún. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, túl vagyunk rajta.
2023. jún. 28. 05:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Joga van elvégezni a környezettanulmányt.
2023. júl. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!