Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A telefon hívásokat jól...

A telefon hívásokat jól tudom, hogy nem tárolja a szolgáltató ?

Figyelt kérdés

Szerintem nem lenne rá kapacitás. Azért érdekel, mert:

Ma a társasházban az egyik szomszéd rá csapott a párom fenekére.

Mivel tudom a számát, hirtelen felindultságból felhívtam és közöltem vele, hogy hazamegyek és szarrá fogom verni.

Aztán ahogy kezdtem lehiggadni eszembe jutott hogy van kamera a ház közös részein, megkerestettem a felvételeket és minden látszik, tehát feljelentést fogunk tenni holnap.

Na már most, a privát beszélgetésünk nem okozhat gondot? Ő nem jelenthet fel fenyegetésért? Ugye tanú nincs rá, a hívásban elhangzottakat csak ő és én tudom.



2023. jún. 12. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Tárolja a szolgáltató. De az esélye igen csekély, hogy feljelentene téged a szomszéd.
2023. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Fsms ***** válasza:
100%
Rosszul tudod magát a hívás logját tárolja (milyen számok között történt a hívás, milyen hosszú volt, melyik tornyon keresztül etc..) lekérdezhető.
2023. jún. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Följelentheted, de ahogy néztem a BTK-t ez még nem is zaklatás. Akkor mi? Szerintem SEMMI.

Ő helytelenül viselkedett, te megfenyegetted. Kvittek vagytok. Felejtsd el, ha nem lesz folytatása.

Kivéve persze, ha már volt előzménye, és ez volt nálatok az utolsó csepp a pohárban.

2023. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Még örülhetsz, hogy nem a te fenekedre csapott !
2023. jún. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
higgadj le, és hagyd. Attól még nagyon szeretheted a nejed, ha nem teszel feljelentést. Egy véget nem érő huzavona kezdődik, és el fogod bukni.
2023. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor tűrjük amíg meg nem erőszakolja?

Hónapok óta megjegyzéseket tesz, követi, stb.

2023. jún. 12. 22:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kamu kérdés.
2023. jún. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kamu válasz
2023. jún. 12. 23:12
 9/10 anonim ***** válasza:

A hivast azaz a "kozlemenyt" nem tarolja. Se a hanghivas kozbeni beszelgetest, se az internetes forgalmat, se az SMS tartalmat.


Egyedul a hivaslistakat (de azokat cella informacioval) taroljak 1 evig. Utana azt is meg kell semmisiteni. Internet szolgaltatasnal 1 evig taroljak ki mikor milyen cimet kapott.


Ha kozlemenyt kell tarolni ("lehallgatas") azt csak nemzetbiztonsagi es bunfelderitesi cellal, kulon keresre teszik. Utobbinak is rengeteg feltetele van, pl biroi engededely, stb.


Ezek amigy a Hirkozlesrol szolo torvenyben benne vannak.


Tehat csak ugy "utolag" nincs "lehallgatas" meg visszamenolegesen rogzitett telefonbeszelgetes. Amikor a hatosag megkeri a szolgaltatot, akkor az adott elofizeto forgalmat onnantol kezdve kicsatoljak es tovabbitjak a rendvedelmi szervnek.


De idoben visszafele max hivaslistak/cellainfok vannak.. az is max 1 evre.

2023. jún. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bár nem tudjuk, hogy a telefonbeszélgetés pontosan hogy zajlott, de ha annyi hangzott el, amit leírtál, nem lesz belőle bajod.


Zaklatásnak minősül az az emberi méltóságot sértő, szexuális vagy egyéb természetű magatartás, amely az érintett személynek a 8. §-ban meghatározott [védett] tulajdonságával függ össze, és célja vagy hatása valamely személlyel szemben megfélemlítő, ellenséges, megalázó, megszégyenítő vagy támadó környezet kialakítása”



Ez alapján nem biztos, hogy rögtön indulnék feljelentést tenni. Inkább egy ügyvéddel beszélnék, hogy van-e értelme?

2023. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!