Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanyámtól kivásárolnám a...

Édesanyámtól kivásárolnám a közös házunk tulajdonrészét, de házas vagyok. Mit lehet így tenni?

Figyelt kérdés
Ésedanyámmal van egy fele-fele tulajdonban közös ingatlanunk. Egyéb okok miatt szeretné ha a ház teljesen az enyém lenne. Ajándékozás esetén elég nagy az illeték, viszont anya-lánya között ha adásvétellel csináljuk illetékmentes.Viszont én házas vagyok, így adásvételi esetén a férjemmel közös lenne édesanyám házrésze? Mi lenne a legjobb megoldás?
2023. jún. 14. 06:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
egyenesagi rokonok kozott az ajandekozas illetekmentes
2023. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Házassági szerződés pluszban.
2023. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%
"Vita akkor van ha szerződés nélkül történik ajándékozás." Nincs vita akkor sem, mert nincs olyan, hogy egy ingatlan ajándékozása szerződés nélkül történik. Ha nincs szerződés, akkor egyszerűen meg sem történt az ajándékozás.
2023. jún. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
26%
#13 Mondjuk ha odafigyeltél volna erre a 8 szóból álló mondatra akkor észrevehetted volna, hogy nem szerepel köztük az ingatlan szó. Mivel a mondat általánosságban az ajándékozásról szólt.
2023. jún. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%
#14 Te meg ha odafigyeltél volna a kérdésre, amit feltett a kérdező, akkor észrevetted volna, hogy jelen helyzetben ingatlanról van szó. :)
2023. jún. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%

#15 Adtam a kérdezőnek egy hosszú választ. Van benne vagy 70 mondat és a szöveg egésze együtt értelmezhető. Te meg kötözködni akartál, így kivettél belőle 1 mondatot amiben pont nincs benne hogy ingatlanról lenne szó abban amit leírtam. De a teljes szövegkörnyezete is teljesen egyértelmű, az ajándékozásról van benne szó és még külön meg is van jegyezve - ezzel kezdtem - hoyg "Itt keverednek a dolgok és nem csak a kérdésben, néhány válaszban is.".

Vagyis az egész válaszom alapja, hogy legyenek a fogalmak elkülönítve és tisztába téve. EZÉRT nem az ingatlan ajándékozásáról írtam csak, hanem magáról az ajándékozásról, mivel előtte elhangzott olyasmi, mintha az ajándékozás kizárólag úgy mehetne hogy az különvagyonnak fog számítani.

Mi az amiért neked indíttatásod van arra, hogy kiemelj egy mondatot és jól beleköss egy válaszolóba, ahelyett hogy azzal foglalkoznál mit kérdezett valaki és arra válaszolj?

2023. jún. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
49%
#16 Ha a kérdés ingatlanról szól, te meg nem ingatlannal kapcsolatban válaszolsz, az egy haszontalan felesleges válasz. Ennyi.
2023. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!