Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ebből bármi problémám a...

Lehet ebből bármi problémám a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Egy ismeretlen férfival beszélgettem, aki képet küldött a barátnőjéről, aztán kérdezgetett, hogy lefeküdnék-e a nővel. Ez a társalgás odáig fajult, hogy emberölés illetve egyéb témák hozódtak fel. Végül bevallotta, hogy nem is ismeri a nőt. Nekem származhat bajom abból, ha tényleg tesz vele valamit a férfi?

2023. jún. 18. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Igen. IP cím alapján megtalálnak és kihallgatnak. Ha írtál bárminemű rautalast arra hogy tegye meg, akkor bűnreszesseg.
2023. jún. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem lesz bajjod. De ilyen tagokkal ne beszelgess.

Barmi is vett ra erre. Inkabb a kornyezetedben ismerkedj.

2023. jún. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 TOR hálózaton át ment a forgalom, pont a téma miatt. Csak leírtam neki, hogy én miket csinálnék mivel kérdezte, nem mondanám felbujtásnak. Szerintem csak unatkozott az illető, de sosem lehet tudni.
2023. jún. 19. 00:14
 4/11 anonim válasza:
100%

TOR nem ment meg a hatóságok elől. Az ISP mindig hozzáfér az IP címedhez. De egyébként egy IP cím önmagában nem jó semmire, a platform amin keresztül beszéltetek fér hozzá magához a beszélgetéshez, az ISP (internet szolgáltatód) csak azt logolja hogy milyen webhelyeket kerestél fel. Szóval konkrét okod csak akkor van félni ha a nőt megölik, a tettest elfogják, az üzeneteitek pedig visszakövethetőek, és az is csak akkor probléma ha írtál bármi olyasmit ami arra utalhat hogy bíztattad az illetőt hogy tegye meg. Random szexuális fantáziálgatások nem minősülnek bűncselekménynek.

De legyünk őszinték, eleve nagyon kevés esély van rá hogy ez megtörténik.

Ha pedig csak bántaná a nőt, akkor a nő fog feljelentést tenni, ő pedig igazolni fogja hogy egyedül volt az elkövető, ezáltal te nem vagy bűntárs akkor se ha esetleg mondtál is olyanokat hogy mennyire szívesen megfolytogatnád vagy akármi hasonló.

2023. jún. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, mit írtál. Nem értem, hogy lehet a lefekvéstől eljutni a megölésig.
2023. jún. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Erőszak, emberölés, emberi test tiltott felhasználása, vorarefília stb., de ahogy az előző válaszoló írta ezek csak szexuális fantáziák.
2023. jún. 19. 02:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4: A szolgáltató legfeljebb annyít lát, hogy a TOR hálozathoz csatlakozott, de mivel az adatok titkosítva mennek, semmít nem tudnak meg a kommunikációból. Ha az adott platform által rögzitett IP cim alapján probálnak eljutni a felhasználoig, akkor legfeljebb a TOR hálozat kimenti gépéig jutnak el, ami a tényleges kommunikációt lefolytatta azon a portálon. Tehát legfeljebb egy feltételezés lehet, hogy egy adott pillanatban a TOR hálozatba becsatlakozó 100 ezer ember közül lehetett valaki a szöveg írója.
2023. jún. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát ez lóf*sz már bocsánat. Felbujtásról akkor lehetne szó, ha bizonyítják az ok-okozati összefüggést, ergo benne azért követte el valamelyik bűncselekményt mert szándékosan rábírtad az elkövetésre. Na most ha leírod csak úgy hogy te mit tennél, az nem minősül rábírásnak, nincs szó szándékosságról és eleve ha kiderül pl. más beszélgetéseiből hogy már előtted is megvolt az elhatározása akkor tárgytalan. Bűnsegélyhez meg szintén köze nincsen, ahhoz tudnod kellett volna hogy éppen valami bűncselekményt követ el. Pl. liveban éppen valakit megölnek és te ott lelkendezel hogy ‘igen ez az szúrj még egyet a mellkasába’ az lehet pszichikai bűnsegély. Szóval én vitatkoznék 1#-el, hogy bárminemű utalás már bűnrészesség mert ez szerintem sem a felbujtás pláne a bűnsegély fogalmába nem fér bele. Az emberölésnek pl. egyébként az előkészülete is büntetendő. Nem tudom mit beszéltetek de egyébként az konkrét előkészületet igényel. Ahhoz kéne legalább annyi hogy ‘figyelj majd találkozzunk vagy írd meg a részleteket és én megölöm.’ tehát valami konkrét felajánlást vagy előkészületi cselekményt tegyél (beszerzed az eszközöket, vonatjegyet stb.) Hogy random írsz dolgokat az nem előkészület.
2023. jún. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

De gondolom te is beteg vagy, h ilyen oldalakon, ilyen fazonokkal beszelgetsz...

Csak leirtad neki, h te mit csinalnal...🤮

2023. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Minek beszélgetsz idegenekkel?
2023. jún. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!