Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentem zsarolásért, hogy...

Miracell kérdése:

Feljelentem zsarolásért, hogy lesz igazam? 1 tagadás 1 állítás.

Figyelt kérdés

Szakítani akarok az agresszív pasimmal, erre ő előállt egy közös 18+ videóval amiről nem tudtam. Plusz vannak képei is rólam ezeket viszont én küldtem neki.

Megkérdezte mennyit pézt ér meg nekem, hogy ne tegye fel őket a netre, de rendezhetem természetben is.


2023. jún. 20. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Zsarolónak nem szabad engedni. Bármikor előállhat újabb követeléssel és soha nem lesz vége az egésznek. Ha meg felrakja a videókat akkor te jelentheted fel.
2023. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Várj egy kicsit, hogy újra felhozza a témát és mentsd el a bizonyítékokat.
2023. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
95%
Szerintem nyugodtan tegye fel a netre. Ez csak őt minősíti. Munkahelyet lehet váltani, becsületet nem. Ő jár rosszabbul. Plusz fel is jelenteném a helyedbe a kis köcsögöt.
2023. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Hang- vagy videófelvételt kell készíteni, amin hallható a fenyegetése, azzal lehet bizonyítani a zsarolás tényállását.
2023. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
Pontosan. Rögzítsd titokban, hogy zsarol, és akkor mehet a feljelentés. (Vagy te is elkezdheted zsarolni, hogy mennyi pénzt ér meg neki, hogy ne kerüljön börtönbe?)
2023. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden beszélgetést próbálj rögzíteni, hanggal, lehetőleg videóval. Kérd, hogy törölje ezeket a felvételeket, ő meg előáll a feltételeivel, de ha nem áll elő, csak annyit tesz, hogy beismeri, hogy vannak a felvételek, és nem törli, sőt még csak nem is tagadja a felvételek létezését (ráutaló magatartás a beismerésre), akkor tehetsz feljelentést, zsarolás ill. személyes, kényes adat illetéktelen tárolása miatt, ill. engedély nélküli személyes adat készítése miatt.


Esetleg rinyáljál, hogy nem is tudtál arról, hogy készítette a filmet, ill. nem akartad, meg hogy a másikat is, amit te küldtél azt is akarod, hogy törölje, és hogy mit akar cserébe, meg mit akar csinálni, ha nem teszed... szóval ezekkel kiprovokálod, hogy zsaroljon, beismerjen mindent, legyen bizonyítékod. De ne hencegj vele neki, hogy na most már van bizonyítékod, hanem kusshodva zárd le a dolgot, és menj a rendőrségre, és tegyél feljelentést. Jó esetben lesz egy házkutatás, átnézik az összes kütyüjét, és ha találnak rólad anyagot, akkor valóban megüti a bokáját.


Azonban nem csak zsarolás, hanem szexuális zaklatás kényszerítés, stb. is fennállhat.


Btk. 196. § (1) Aki mást szexuális cselekményre vagy annak eltűrésére kényszerít, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A tényállással védett jogi tárgy a szexuális önrendelkezés, a nemi szabadság, a cselekményt 2013.


Ez szerintem lehet tehát szexuális kényszerítés, még akkor is, ha nem mentél bele, nem történt aktus, hiszen cselekményre kényszerít, de lehet, hogy tévedek.


198. 198. § (1) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez, vagy ilyen személyt arra bír rá, hogy mással szexuális cselekményt végezzen, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Zaklatás


222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, v. más magánéletébe, ill. mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon,őt rendszeresen/tartósan háborgatja,ha súlyosabb bcs. nem valósul meg,vétség: 1 év


Btk. 219. § Személyes adattal visszaélés

Személyes adattal visszaélés


219. § (1) Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével haszonszerzési célból vagy jelentős érdeksérelmet okozva


a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel, vagy


b) az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja, vétség: 1 év.


Feljelentés esetén én MINDENKÉPPEN azt javaslom, hogy fogadj ügyvédet, és vele tegyed a feljelentést. Téged lehet, hogy leráznak, lekezelnek, ill. nem minden szóba jöhető vádpontban indítanak nyomozást, az ügyvédet kénytelenek lesznek komolyan venni. (Na meg lehet, hogy én is kihagytam fontos dolgokat, ill. mondtam szamárságot, itt mindenki mindenhez is ért, és ő tudja a legjobban.)


Tehát ha ügyvéd teszi a feljelentést, akkor jobban ráfekszenek az ügyre, már csak azért is, mert tudják, hogy ő képes panaszt tenni ellenük pl. mulasztás esetén.


Tehát nagyon nem mindegy, hogy hány éves vagy, de ha nagykorú vagy, akkor is súlyos bcs., de kiskorúság, esetén sokkal durvább, és több bcs. jön szóba.


Zsarolásnak viszont tényleg nem szabad engedni. Kicsit sem. Nem szabad az sem, hogy a bizonytalanságot lássa rajtad, mert az reményt kelt benne, és ha reményt lát valamire, annál jobban csinálja. (Egyedül csak a bizonyíték begyűjtésére érdemes ezt eljátszani, ill. elmondani, rákérdezni, pl. hogy és ha lefekszel vele, akkor törli végre? - persze akkor sem szabad vele lefeküdni, többet mutatni, gyakori, hogy zsarolással még több kompromitáló anyagot kérnek, amivel tovább zsarolhatnak)


Ha megosztja az anyagot másokkal, akkor még súlyosabb bűncselekményt követ el, és nem mellesleg sérelmi díjért, esetleg kártérítésért perelheted.


A viszontzsarolás, hogy mennyi pénzt ér meg neki, hogy ne menjen börtönbe szerintem nem jó dolog. Egyrészt mert a cselekménytől számított harminc napon belül fogadhat be a rendőrség feljelentést (folytatólagos cselekmény esetén nyilván ez nem az első nap, hanem amikor abbahagyja, gondolom)


Plusz az is bűncselekmény. Meg hát szerintem jobb, ha nem ússza meg ilyen kevéssel, és semmi biztosítékod nem lesz később, hogy bosszúból nem használja-e fel később a videókat. Ha indul egy rendőrségi eljárás, nála megtalálják az adott felvételeket, és el is ítélik, stb. akkor később ötször is meggondolja, hogy csesztessen-e téged.


Egyébként talán kérhetnél távolságtartást is.


[link]

2023. jún. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!