Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerek koromba 12évesen...

Gyerek koromba 12évesen loptam 45 000Ft értékben. ez benne lehet az erkölcsi bizonyítványomba már?

Figyelt kérdés
2023. jún. 22. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Nem hinném.
2023. jún. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem mert büntethetőséget kizáró ok volt az életkorod.
2023. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Gyerekkorú voltál akkor még és a lopás nem tartozik azok közé a bűncselekmények közé, ahol 12 év a büntethetőség alsó korhatára.

A lopás szabálysértési értékhatára jó ideje 50 000 Ft. Ha már ez a határ volt érvényben, akkor a cselekményed csak szabálysértés. Nincs az erkölcsi bizonyítványodban.

2023. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Az erkölcsi bizonyítvanyban nincs, de ha teszem azt ügyész, bíró, rendvédelmi szerv tagja stb. akarsz lenni, ott hátrányodra válhat.
2023. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

"Az erkölcsi bizonyítvanyban nincs, de ha teszem azt ügyész, bíró, rendvédelmi szerv tagja stb. akarsz lenni, ott hátrányodra válhat."


Dehogy válik hátrányára!!!


Még joghallgató koromban elítéltek intézkedésre. Kaptam egy bírói megrovást.


Néhány évvel később simán lehettem bírósági titkár, majd büntetőbíró.


A szabálysértésért való felelősségrevonás nem szerepel az erkölcsiben, már ha egyáltalán felelősségre vonták, anno.

2023. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!