Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha be töltöm a 18-at és...

Ha be töltöm a 18-at és veszek egy légpisztolyt és fegyver viselési engedélyt szeretnék akkor azt meg e kapom ha bemegyek egy rendőrkapitányságra beviszem az erkölcsi bizonyítványomat amin büntetlen előéletű vagyok?

Figyelt kérdés
Mert azt tudom hogy fegyver tartási engedély nem kell. De ha meg adják akkor kell e valamit csinálnom ott a rendőrkapitányságon pl.célbalőni vagy hasonló?
2016. júl. 20. 19:09
 1/3 Cristin válasza:
47%
Ha jól tudom ez eredetileg úgy van, hogy egy pszichológiai teszten is részt kell venni, hogy nem-e rendelkezel pszihés problémákkal illetve meg nézik a reakciót is, hogy szavakra illetve kissebb fizikai tevékenységekre hogyan reagálsz itt az agresszivitást nézik, hogy milyen hamar idegesíted fel magad. Engedély úgy szintén kell a fegyvertartáshoz, illegálisan tarthatsz fegyvert de ha azt meg tudják a rendőrségen azt kötelesek le foglalni. Remélem segíthettem.
2016. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy légfegyverekhez nem kell fegyver tartási engedély mert pápának is van egy lég puskája és ő rendőr volt és ő mondta ezt nekem hogy légfegyverekhez nem kell fegyver tartási engedély
2016. júl. 20. 20:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Légfegyverekre nem létezik viselési engedély. Ebből következik, hogy utcán nem viselheted sem rejtve, sem nyíltan. Csak szállíthatod. (Szállítás: ürítve, elcsomagolva, lövedékek külön csomagolva)


Igen, a birtoklásához nem kell külön engedély, amennyiben a légfegyver 7,5J alatti.


Idehaza civil ember jelenleg csak rövid tűzfegyverre (éles pisztolyra) illetve gáz-riasztó fegyverre kérhet viselési engedélyt. (előbbit kb. lehetetlen megszerezni)

2016. júl. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!