Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyonmegosztás, hogyan tovább?

Vagyonmegosztás, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Azt megbeszéltük, hogy kifizet, mert kell neki az ingatlan. Megbeszéltük az árat. Többször volt már haladék, legutolsó a múlt hónap vége. Nem hajlandó beszélni róla, hogy mikor és hogyan fizeti ki a részem. Eldöntöttem, elég volt. A közös ház felét szeretném, illetve van 2 autó, elég nagy értékű, annak a felét. Viszont tudom, hogy nem tud kifizetni, hitelképtelen, mert feketén dolgozik. Nekem sajnos nincs pénzem ügyvédre, tök egyedül kell fent tartanom a gyereket és magamat. Neki tudom, hogy van elrakott pénze, de bizonyítani nem tudom. Nagy lábon él, több autója van.
2023. jún. 28. 21:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Így jártál.
2023. jún. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a velős és megfontolandó választ
2023. jún. 28. 21:22
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem tudod jogi útra terelni, akkor nem nagyon tudsz mit csinálni.
2023. jún. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Beballagsz a bíróságra beadod a keresetet, kb ennyit tehetsz.
2023. jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És ha azt a rengeteg illetéket nem tudom kifizetni?
2023. jún. 28. 21:38
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérhetsz ingyenes, kirendelt ügyvédet. Mehetsz ingyenes jogi tanácsadásra. Kérheted a Családsegítő Szolgálat segítségét. Kérhetsz kölcsön, hogy legalább egyszer ki tudd fizetni azt a 20 ezret.

Járj utána, hogy milyen lehetőségek vannak. Ha rajta múlik, akkor te egy fillért nem látsz a házból, de a félretett pénzből sem.

Ha a két autó értéke hasonló, akkor követeld, hogy az egyiket adja oda! Sőt, mondok jobbat, igazából ugyanúgy jogod van elvinni és használni, mint az exednek. A fele a tiéd. Eladod, és máris van pénz ügyvédre!

Beszélhetsz az exeddel is, hogy nem a bejelentett jövedelme alapján fogsz gyerektartást kérni. A bíróság végez egy környezettanulmányt, milyen a ház, az autó, holvolt az elmúlt években, az elmúlt X évben hol, milyen bankszámla volt a nevén. Ebből vonnak egy átlagot, az alapján ítélik meg a gyt összegét. Nem hülye a bíró, és nem a te férjed az első, aki úgy akar kibújni, hogy feketén dolgozik. Ez a NAV-ot is biztosan érdekelni fogja.

Ha látja rajtad, hogy nem hagyod magad, és nem vagy elveszve, ő is másképp áll hozzád. Így még könnyű dolga van. Hülyére tud venni, mert hagyod magad.

Azt mindenképpen tisztázd vele, hogy a bírósági vagyonmegosztás csúnya dolog. Évekig húzódik. A végén elárverezik a házat egy zsák krumpliért, levonja a bíróság meg a két ügyvéd a jussát, ti meg mindketten hoppon maradtok.

Ja, és lesz szíves bérleti díjat fizetni neked, mert a te feledet is használja! 6 hónapra visszamenőleg!

Ne legyél buta, legalább a neten olvass utána, hogy mi hogy zajlik. Ne hagyd magad kiforgatni!

2023. jún. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 nem kérhetek bérleti díjat, mert a váláskor kitolt velem a bírónő. Neki ítélte a kizárólagos lakáshasználatot. El fogadta, hogy munkanélküli, de fizetni fogja a gyerektartást. Kifizet havi 40et és ennyivel nála kifújt a dolog. Nem vesz neki ruhát, cipőt. Nem száll bele az iskolai dolgokba, a havonta fixen megvásárolandó gyógyszerbe. Havonta kB 3 napot van nála a gyerek és ennyi.
2023. jún. 28. 21:47
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetsz ingyenes ügvédi segítséget, kérdezd meg a helyi polgármesteri irodában, mikor van fogadó napja. Ha nem megy máshohy, el kell adni a házat. Nem szeretné? Persze, hogy szívesebben él ingyen egy házban, aminek a fele nem is az övé.
2023. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy már volt bírósági vagyon megosztás? Esetleg ezt a kérdésbe beleírhattad volna...

Akkor visszont ugorjunk is vissza az 1#es válaszra 😆

2023. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

#7

Akkor kicsit bővebben: mikor volt ez? Ha két év vagy több, akkor kérheted az emelést.

Kérheted a vagyonközösség megszűntetését, vagyis a bíróság kötelezi az ingatlan eladására. Ennek is az lesz a vége, hogy nektek nem sok marad. Részedről tojd le, a semminél még mindig több.

A bíróság akkor megítélte azt is, hogy téged kifizet. Tessék beballagni ingyenes jogi tanácsadásra, hogy te még mindig nem kaptál semmit. Illetve a gyerek költségei fel lettek sorolva? Mennyi a gyógyszere? Úgy állapodtatok meg, hogy ezen a 40 ezren felül bárminek a felébe belead?


Ha durvulni akarsz, akkor kérd az osztott felügyeletet a gyerekre. Egy hét itt, egy ott. Minden költség tételesen, számla alapján felezve. Aztán lehet neki is kivenni a részét!

Azt sem értem, hogy ha két autó van, miért maradt nála mindkettő? Elég egyszerű elfelezni.


Amíg te nem tudsz utánajárni, hogy mi jár neked, inkább elengeded, addig így jártál. Senki se fogja helyetted kiharcolni, hogy jusson a gyerekeknek minden nap étel az asztalra.

2023. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!