Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyonmegosztás, hogyan tovább?

Vagyonmegosztás, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Azt megbeszéltük, hogy kifizet, mert kell neki az ingatlan. Megbeszéltük az árat. Többször volt már haladék, legutolsó a múlt hónap vége. Nem hajlandó beszélni róla, hogy mikor és hogyan fizeti ki a részem. Eldöntöttem, elég volt. A közös ház felét szeretném, illetve van 2 autó, elég nagy értékű, annak a felét. Viszont tudom, hogy nem tud kifizetni, hitelképtelen, mert feketén dolgozik. Nekem sajnos nincs pénzem ügyvédre, tök egyedül kell fent tartanom a gyereket és magamat. Neki tudom, hogy van elrakott pénze, de bizonyítani nem tudom. Nagy lábon él, több autója van.
2023. jún. 28. 21:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem volt vagyonmegosztás. Ez a bontóberben lett megállapítva. Nem írta bele a bírónő, nem is mondta, én pedig nem tudtam, hogy inflációkövető kellene, hogy legyen. Nem nézte a gyerek költségeit, semmit. Ezt mondta az ex, el fogadta, lapozz tovább. A gyerek gyógyszere havi 10ezer. Semmi nem lett felsorolva, nem lett bele írva a megállapodásba semmi más, csak a havi 40ezer. Az a baj, mint utólag kiderült, a leghosszabb bírót kaptuk meg. Nem családjoggal, hanem büntető joggal foglalkozik.

Nem akarom elárvereztetni, mert akkor nekem sem marad semmi, nem tudok venni egy kis lukat sem, ahol meg tudom magam húzni.

2023. jún. 29. 05:45
 12/15 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom mi jár. Csak jogilag elintézte úgy, hogy megfoghatatlan a dolog. Nincs jövedelme, tehát nem lehet miből tiltani. Az autót odaadta a babájának, az feszít benne. A sajátomat, egy ezer éves romot is úgy tudtam elhozni, hogy megfenyegettem,hogy két emberrel bemegyek és elhozom. És inkább azt odaadta, amelyik egy életveszélyes rom volt, hogy a gyerekét is hordjam benne, mint hogy ideadja azt, amelyik jó állapotban van és használható.
2023. jún. 29. 05:49
 13/15 anonim ***** válasza:

Itt valami nagyon nem stimmel. Övé a kizárólagos lakáshasználat, ennek valami más oka kell, hogy legyen, ha Nálad vannak a gyerekek. Te hol laksz velük? A bíróság mondta ki, hogy meddig kell fizetnie neked, vagy csak jófejségből mondta, hogy majd kifizet? Ha a bíróság mondta ki, indíthatod a végrehajtást. A személyes körülmények és a vagyoni helyzet alapján költségmentességet lehet kérni. EZt az INGYENES panasznapon is elmondják, ill. segítenek az eljárás megindításában.

Ha csak egy füsbe írt ígéret volt nem jogi, hanem jófejségi alapon, akkor ez van, valami okból, amit itt nem társz fel, neked jogilag nem jár sem a kocsiból, sem a házból, és ezesetben tényleg az 1-es válasz a mérvadó...

A gyeretartáson felül meg nem köteles a gyerekre fizteni. Sajnos vagy sem, ez van, ezért kell nagyon meggondolni, hogy kivel áll az ember össze, és mennyire önérzeteskedik a válással, ha kenyértörésre kerül sor. Vannak olyna patkányok, akiknek a válással a gyerek is abba a fölösleges kiadás kategóriába esik, akit a kötelezővel letudnak.

2023. jún. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények között talán nem az ügyvédre kellene volna sajnálni a pénzt, és utólag szűkölni, hogy mindenki rossz :S
2023. jún. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

A kizárólagos használati jog azért az övé, mert én jöttem el a visszatérés szándéka nélkül. Ilyenkor ez van.

Albérletben lakok a gyerekkel.

Külön van a bontó per és külön a vagyonmegosztás. Egy éve várom azt, annyi ígéret volt, hogy mikor megyünk ügyvédhez. De most ez volt az utolsó, amit bevettem. A kocsit meg nem tudtam elhozni, mert meg fenyegetett.

22 évvel ezelőtt, mikor össze kötöttem vele az életem, akkor más arcát mutatta. Közben kiderült, hogy valószínűleg nárcisztikus hajlamú, de mindenképp egy kaparkodó, csak a pénzt imádó ember. Engem testileg lelkileg kicsinált.

2023. jún. 29. 06:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!