Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkavállalási engedélyt...

Munkavállalási engedélyt hogyan kaphat egg Fülöp-szigeteki állampolgár?

Figyelt kérdés
Barátnõm Fülöp-szigeteki állampolgár, jelenleg angoltanárként dolgozik Taiwanon és szeretne Magyarországra költözni és itt munkát vállalni. Szerintetek ha bejön ide túrasta vízummal akkor kereshet valamilyen munkát? Külföldi eun kívüli állampolgár hogyan vállalhat munkát? Interneten azt olvastam, hogy otthon kell intéznie, de nagyon hosszadalmasnak tûnt. Viszont õ azt mondta h sok ismerõse Taiwanra simán bement túristaként és ott kapott munkát. Tudom az egyik mód az lenne ha elvenném, de ezt egyenlõre még nem szeretném, mert csak 1 éve ismerem és ebbõl csak 6 hónapot voltunk együtt (nagyrészt Taiwanon), idõ többi rêszében távkapcsban voltunk.

2023. jún. 30. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy tanárhiány van, de nem hiszem, hogy annyira, hogy illegálisan alkalmazzák. Kérdezd meg a kormányablakban, hogy ilyenkor mi a teendő, van-e lehetősége ideiglenes letelepedési engedélyre.
2023. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Biztos hogy nem kap turistaként munkát. Az előző két munkahelyemen (multik) még azt is kihangsúlyozták, hogy ha referálunk valakit egy megüressedett pozícióba, lehetőleg EU-s állampolgár legyen, mert ha nem, akkor nagyon körülményes a munkavállalói.
2023. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es, körülményes és hosszadalmas , de ha valahol akut a probléma, pont a lózungokban migráncióellenes kormány az, amelyik konkrétan beáll egy-egy cég mögé és segíti a szükséges eljárásokat .
2023. jún. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket, én interneten azt olvastam, hogy legtisztább ha egy külföldi munkaközvetítõn keresztül intézõdik a dolog. Egyes magyar cégek szerzõdêsben állnak Fülöp-szigeteki munkaközvetítõkkel. Pl Samsung gyára. De sajna olyat nem találtam akik tanárokat toboroznának. Gondolom egy-egy nagyobb cégnek ki van építve a rendszere erre, a gond azzal van h a legtöbb cég nem áll kapcsolatban Fülöp-szk munkaközvetítõkkel és így neten olvasottak alapjá nagyon macerás kiépíteni a rendszert. Kormányablakba be fogok menni ha hazaérek, de jelenleg Kínában vagyok munka miatt.

Egyenlõre még nem tiszta nekem h hogyan tudnâ ezt meglépni, felmerült még az is h beiratkozhatna egy egyetemre. Csak mindegyik angol egyetem keményen fizus pl 2900 euro/semester. Egyetemen tartózkodási engedélyt biztos kapna, de munkát sztem akkor se vállalhatna.

2023. jún. 30. 17:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha itt tanul, akkor vállalhat munkát. A tartozkódási engedéllyel lehet. Most képzeld el, hogy itt tanulhat csak éppen pénzt szereznie nem szabadna sehogy sem.
2023. jún. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!