Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor kit vesznek elő,...

Ilyenkor kit vesznek elő, vagy mi a szabály?

Figyelt kérdés

Ugye vannak dolgok, amik az EU területén teljesen szabályos, lehet kapni, viszont mi van akkor, ha egy bolt, külföldről (értsd nem eu területéről hanem pl Amerikából veszi) de ott mondjuk ez a valami illegális.


Attól még szabályos megvenni, azzal a céllal hogy “eladom ott ahol szabályos”



2023. júl. 3. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egyes államok jogrendje szuverén. Vagyis vannak dolgok, amit ha egyikben csinálsz, ott ezért megbüntetnek, ugyanezt a másikban teheted büntetés nélkül.
2023. júl. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Mákos bejglit ne próbálj eladni az USA-ban. És ne is onnan hozasd hozzá a mákot! 😁
2023. júl. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 ezt eddig is tudtam :)


Én arra lennék kíváncsi hogyha egy olyan helyről veszek valamit ami ott tiltott de eladom itt, akkor az szabálytalan?

Mivel ott ugye tiltott.

2023. júl. 4. 10:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem így vehetsz dolgokat. Amikor rendelsz pl. a német amazonról, akkor is a magyar ÁFA szerint adózol, vagyis a tranzakciót úgy veszik, hogy a lakhelyed szerinti orszában történik.
2023. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!