Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy bírónak lehet facebook...

Egy bírónak lehet facebook fiókja?

Figyelt kérdés

2023. júl. 4. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2023. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Miért ne lehetne?
2023. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Persze.
2023. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Jégszív ***** válasza:
100%

Miért ne?

Nem köteles senkinek orrára kötni sem hivatását, sem bármilyen személyes adatát.

2023. júl. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van.


Az más kérdés, hogy sem az iskoláim sem az a bíróság, amelyik a szolgálati helyem, nincs feltüntetve.

2023. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogy mi van? Hogy merült fel, hogy nem? Mennyiben lenne összeegyeztethetetlen az a bírói hivatással?
2023. júl. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sok bíróra rákerestem, soknak nincs Facebook fiókja, de azért vannak jó számban. Az csak egy dolog, hogy sem az iskolát, sem a munkahelyét nem tüntetteik fel. Aki engem elítélt tévesen annak is van. Nincsenek iskola, munkahely adatok, meg csak egy fénykép A profilkép van róla. Pofáról megismertem. Az ügyésznek is az ismerőse, aki még vádat emelt. Most álljak rajta bosszút? Hát nem állok, mert akkor sok évre lecsuknak.


Egy elítélt.

2023. júl. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

A legtöbb bíró és ügyész nem a közösségi médián él társadalmi életet. Ez övék egy baromira zárt társadalmi kör, ahol csak úgy, a hétköznapi halandónak semmilyen keresnivalója nincs.

Ezenkívűl valamilyen "védelmi" szempont is szerepet játszik: Ha valaki a közósségi oldalakon nem aktív.


Így nem tudsz egy ügyészt-bírót bejelölni pl. a facebook - on és kapcsolatba lépni vele.......

mert vagy nem is szerepel a közösségi oldalon, vagy nem tudod, hol bíró vagy ügyész, mert nem írja le.

Ha bejelölnéd, lehet, nem is jelölne visza...vagy csak az ismerősei számára lenne látható a profil...


Az meg csak egy plussz, hogy az ilyen kaliberű emberek nem is tartják túl sokra sem a közösségi oldalakat, sem azokat, akik ott élnek társadalmi életet.

2023. júl. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én ezt a kérdést úgy értettem, hogy ha bírónak készülnék, akkor nem kell-e törölnöm a fiókomat, vagy akinek még nincs, annak tiltva van-e, hogy létrehozzon.


Egyértelmű, hogy nem azzal a szándékkal tettem fel ezt a kérdést, hogy én szeretnék kinyomozni egy bírót, de nem találom, mert volt ilyen áthallása az egyik válaszadónak.


Gondolom, aki fiatal 20-as 30-as, annak már a pályára lépés előtt van fiókja. Aki meg már az 50-es 60-as éveit tapossa, azok között többen vannak, akiknek felesleges.


Akkor lényegében beigazolódott a válaszokból, amit sejtettem. Miszerint sehol nincs erre vonatkozó tiltás.

2023. júl. 5. 06:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet nem lehet megtiltani, kérdező!


Nincs is rá jogszabály.


De ha lenne is, csak annyit tilthatna, hogy bizonyos adatokat, fényképeket nem rakhatna fel a munkahelyéről (bíróságról), a kollégáiról..

2023. júl. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!