Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ledolgoztam új munkahelyen 1...

Ledolgoztam új munkahelyen 1 hónapot és indoklás nélkül kirúgtak. Első héten megvetették velem a munkaruhát 20 ezer forintért, amit most a béremből levontak. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Semmilyen papírt nem írtam alá, még munka szerződésem sem volt.

Első héten elmondták milyen munkaruha kell, vegyem meg, adtak rá pénzt.

1 hónap után indoklás nélkül kirúgtak és szó nélkül levonták a béremből.



2023. júl. 7. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

"még munka szerződésem sem volt"

Legjobb ha hallgatsz, mielőtt téged is elő vesznek hogy feketén dolgoztál. Alapból nem szabadott volna munkaszerződés nélkül dolgozni egy percet sem.

2023. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A munkaruhát azt vidd haza ha már kifizetted.
2023. júl. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. Ez csak természetes.
2023. júl. 7. 13:42
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
A munkaruhát ők lettek volna kötelesek ingyen biztosítani. Gondolom, nem alsógatyáról volt szó, szóval az utódod is tudná használni. De ha már feketén dolgoztattak és kifizettették veled, természetesen tartsd meg.
2023. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Megtartom, ezek után alap.


A kérdésem inkább arra irányult, hogy mennyire röhögnének körbe, ha felhoznám, hogy visszaviszem a ruhát, de ők meg fizessék ki a ruha pénzt amit szó nélkül levontak a béremből. Azért a pénzért dolgoztam és most nem munkaruhára költöttem volna.

2023. júl. 7. 14:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ennek csak úgy lenne értelme, ha jogi útra terelnéd, ill. ezzel fenyegetnéd meg őket. Csak gondolom, annyit meg nem ér az egész. Pl. egy ügyvéd által írt levélnek van hatása, de az ügyvéd lehet, hogy többet kérne érte, mint amennyit vársz a cégtől.
2023. júl. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%

A munkáltató indokolás és beleegyezés nélkül levonhatja azt az összeget munkavállalótól, amit megelőlegezett a munkavállaló részére.


Ez a pénz ilyen.

2023. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es, ez hülyeség, mivel ingyen kellett volna biztosítania.
2023. júl. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

"7-es, ez hülyeség, mivel ingyen kellett volna biztosítania."


Na ez a hülyeség!

2023. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Amit kötelező ingyen biztosítani a munkáltatónak az az EGYENRUHA, illetve a VÉDŐRUHA.


A munkaruha nem ilyen.

Azt is lehet ingyenesen, ha így állapodnak meg a felek vagy benne van a munkkaköri leírásban vagy egyéb belső szabályzatban.

De nem kötelező biztosítani, ingyen meg főleg nem.


Ha Ők adták rá a pénzt, akkor megelőélegezték a munkavállaló helyett, tehát később levonhatják.

2023. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!