Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Forgalmi vizsgán a vizsgáztató...

Forgalmi vizsgán a vizsgáztató és az oktató tudta nélkül rögzíthetek kép illetve hang felvételt?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne hogy mondvacsinált indokok miatt megbuktattak forgalmi vizsgán, és szerintem még ezt is akarják játszani egy darabig annak ellenére hogy egész jól vezetek. A kérdésem az lenne hogy rögzíthetek e hangot? illetve videofelvételt egy másik kocsiból a vizsgáztató illetve az oktató tudta nélkül.Természetesen csak arra a célra használnám fel hogy alátámasszam az igazam velük szemben, nem adnám ki harmadik félnek csak a hivatalos szervnek.
2023. júl. 10. 16:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Tudta és engedélye nélkül nem rögzíthetsz semmit. Szerinted a két ember aki állandóan a tükröket, az utat és a forgalmat figyeli, nem szúr ki egy téged követő járművet? A kamerázás szintén konkrét eseményre és emberekre irányul, nem tömegfelvétel, szintén engedélyhez kötött a készítése és külön a felhasználás is. Simán felfüggesztik a vizsgát (ez bukást is jelent) és még rendőrt is hívnak, hogy wtf történik.

Felejtsd el, és tanulj meg vezetni inkább. Nem egész jól, hanem hibátlanul.

2023. júl. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor viszont hagyjam hogy buktassanak össze vissza kedvük szerint??? Hát milyen ország ez? Csak azzal tudom bizonyítani hogy nem volt semmi amiért meglehetett volna buktatni. Igy meg teljesen kiszolgáltatott az ember nekik.
2023. júl. 10. 16:18
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha neked megér egy rendőrségi ügyet és pár százezres pénzbírságot (+ kártérítési díj, + kereshetsz új oktatót vagy autósiskolát és megtanulhatsz egy új kocsit kezelni + a pluszórákat fizeted ami ezzel jár), akkor hajrá.


Milyen hamis indokkal buktattak meg? Miből gondolod hogy fel tudta volna-e venni egy kamera? Miért nem vitattad a vizsga végén a döntést? Miért nem fellebbezted meg a sikertelen vizsgáról szóló döntést? A 10 kis hiba is hiba, ami bukással jár.

2023. júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kikellett sorolnom a főútvonalra egy mellékútról és nem használtam ki rögtön az első lehetőséget mert nem éreztem teljesen biztosra a közlekedő jármü sebessége miatt a dolgot ezért vártam mielőtt elment és utána mentem ki. És hogy ezzel feltartottam a mögöttem lévőket mert kilehetett volna sorolni mondta a vizsgabitos, én meg amikor megkért hogy üljek át megmondtam neki hogy had várjanak csak akik a hátunk mögött vannak ez nem verseny akkor fogok kisorolni ha biztonságosnak érzem és nem akkor amikor ő elvárja. Ezt pl lehetett volna kamerával rögzíteni. Az oktatóm meg azt mondta ha most felebezni fogok akkor hidegvizet ihatok arra hogy bármikor is átmenjek mert akkor rám fognak szállni a vizsgabiztosok és elterjesztik rólam hogy akadékoskodó vagyok és direkt kibasznak mindenképpen velem.
2023. júl. 10. 16:38
 5/17 anonim ***** válasza:

Senkit nem vehetsz fel tudta és engedélye nélkül, akkor sem ha nem oktató, vagy vizsgáztató.

Személyiségi jogi és adatvédelmi pert kapsz a nyakadba ha felveszed őket, és az alapján próbálod őket megbuktatni.

Lehet hogy megbuknak, de a híred elmegy a nagyvilágbí és még Kelet Timorban sem fogsz tudni levizsgázni!

2023. júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem veheted fel, és nem is fognak hozzájárulni.

Egyébként jogosnak mondható a bukás, valszeg azt érezték, hogy még nem uralod kellően a járművet, illetve nem ismered fel megfelelően a forgalmi helyzetet. Persze, értem én az óvatosságot is, de van egy határ aminél már nem fogható a vezetőre, hogy csak biztosra akart menni. Mindenki elkezdi valahol, de azért az óvatosság és a balf***ság között van különbség. Gyakorolj még, vegyél pótórákat, és szerezz több tapasztalatot. Megéri.

2023. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

És mit mondott erre az oktató, kinek adott igazat?

Vizsgalap, sikertelenséget okozó hibák: "nem képes felvenni a forgalom ritmusát, akadályozza a forgalmat, vagy a vizsga időtartama alatt túlnyomórészt indokolatlanul lassan halad"

Még ha csak óvatos vagy, akkor is beleesik, mert a vizsgabiztos mögötted ülve is láthatja, hogy befértél volna gond nélkül. Akkor a buktatás jogos volt.

2023. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel én is megbuktathatnám 15 perc alatt a vizsgabiztost, olyan dolgok vannak a vizsgafeladatlapon ami egyáltalán nem azt nézi hogy tudsz vezetni, csak hogy hogyan tudjanak valamilyen indokkal megbuktatni. Apum PÁV 1 -es sofőr mindenre megvan a jogosítványa ami gurul repül vagy úszik, 5 millió levezett kilométerrel a háta mögött, mégis azt mondta ha ezt tényleg komolyan vennék ő is elvérezne rajta, nemhogy csak egy kis vizsgabiztos. Szal pontosan mit is várnak el újra felteszem a kérdést?
2023. júl. 10. 18:11
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha most azt a konteót várod válaszként, hogy kvóta van és mindenkit meg kell buktatni a több bevételért, akkor most megkaptad a te részedet és legközelebb majd átmész (azonnali bukásos hibát ne csinálj persze).


Szerintem meg olyan dolgok vannak a vizsgalapon, ami azt nézi hogy tudsz-e vezetni. Tudod-e az autót kezelni, érted-e hogy mit csinálsz, veszélyes vagy-e másokra és felismered-e az elvárt helyzeteket. Te nem ismerted fel a kikanyarodási helyzetet, ezért buktattak meg.

Az meg inkább a közlekedési kultúra szégyene, hogy a KRESZ-t sokan ajánlásként fogják fel, és ha szigorúan vennék az összes közlekedési szabály betartását, akkor az államadósságot is vissza lehetne fizetni a büntetésekből, vagy feleannyi autó lenne az utakon a sok bevont jogsi miatt.


Erőltesd meg magad és legalább ezt az egy alkalmat bírd ki, hogy mindent szabályosan csinálsz. Utána már lehet menni versenyezni, driftelni és gyalogosokat ölni.

2023. júl. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nincs új a nap alatt 25 éve én harmadikra mentem át. Apró hülyeségeket csináltam. Elmondták, leírták. Oktatóm kiabált velem, mert szégyellte magát. :D
2023. júl. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!