Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért követelőznek a feministák?

Miért követelőznek a feministák?

Figyelt kérdés

Előre tisztáznám: támogatom az egyenjogúságot.


Több feministától hallottam, hogy ki kéne rúgni a férfiakat a politikából, vezetői pozíciókból és munkahelyekről, hogy egyenlő arányban legyenek a nők és férfiak. Nem értem, hogy ennek mi értelme lenne. Ha az adott nő felmutat valamit, akkor nyugodtan, de csak úgy teljesítmény nélkül, csak azért, hogy meglegyen a kvóta?



Egyébként ha egyenjogúság a lényeg, akkor a nőknek miért vannak kedvezőbb feltételek? Pl. hamarabb mehetnek nyugdíjba, a nőket komolyabban veszik a bántalmazások és szexuális erőszak esetében, holott a férfiaknak is ugyanúgy rosszul esik, stb.



2023. júl. 13. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Mert a feministák nem egyenjogúságot akarnak, hanem férfiellenes diszkriminációt, mivel gyűlölik a férfiakat.
2023. júl. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

"Ha az adott nő felmutat valamit, akkor nyugodtan, de csak úgy teljesítmény nélkül, csak azért, hogy meglegyen a kvóta?"

Ez nem azt jelenti, hogy akkor is vegyenek fel nőt, ha nem felel meg a követelményeknek, hanem azt, hogy ha megfelel és 100 férfira jut 1 nő, akkor a diverzifikálás nem rossz.

Jelenleg ha egy pozícióra jelentkezik egy nő és férfi is és mindkettő teljesíti a követelményeket, akkor általában férfit választanak.

Ezen akarnának így változtatni.


"a nőket komolyabban veszik a bántalmazások és szexuális erőszak esetében"

Ezeket így felhozni azért rossz, mert lehet jogos annak függvényében, hogy mi történt.

Tegyük fel, hogy egy megerőszakolás során a nő teherbe esett és abortuszra kényszerült. Ez férfival sosem történne meg. Tehát a kár ilyenkor a nőkban nagyobb, mint a férfi esetében.

2023. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
1%

"Jelenleg ha egy pozícióra jelentkezik egy nő és férfi is és mindkettő teljesíti a követelményeket, akkor általában férfit választanak."

Ez ebben a formában nem igaz. Akkor választják a férfit, ha az alkalmasabb.

2023. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#2 - Szerintem mindkét nemben ugyanakkora a kár. Az abortusszal megoldható a teherbeesés, amiről tudom, hogy iszonyú lelki teher. Én férfiként beleestem gyermekkorban a szexuális bántalmazásba, de sosem vettek komolyan, mert "biztos nem lehetséges".


Ha önvédelem történik a nő esetében és visszaüt, azzal nincs gond, de a férfi esetében ez is probléma, és a világ legrosszabb embere lesz mindenki szemében, mintha egy sorozat gyilkos lenne. Mintha a nő nem tudna kárt tenni a férfiban.

2023. júl. 13. 11:29
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

#3

"Ez ebben a formában nem igaz. Akkor választják a férfit, ha az alkalmasabb."

De, ez igaz. Ez kutatva is volt.

Ha mindkét jelentkező megfelel, akkor előbb szoktak férfit választani.


#4

"Szerintem mindkét nemben ugyanakkora a kár. Az abortusszal megoldható a teherbeesés, amiről tudom, hogy iszonyú lelki teher"

Ha te magad is tudod, hogy iszonyú lelki tehet, akkor miről beszélünk? Akkor pont azt mondod te is, hogy a kár a végén nem ugyanakkora.

Még egyébként anyagilag sem, mert az abortusz is pénz.


Szóval a végén, mégha a lelki kárt ugyanakkorának is vesszük, de te is beismerted, hoyg nem az, akkor is ott az anyagi kár, ami bizonyítottan több.


"Ha önvédelem történik a nő esetében és visszaüt, azzal nincs gond, de a férfi esetében ez is probléma"

Nem az, és az önvédelem egyébként nem is nemhez kötött, hanem esetekhez.

Ha pl. ott maradsz és halálra vered a támadót, akkor igen, téged is elővesznek, a nők inkább elfutnak.

2023. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

"Egyébként ha egyenjogúság a lényeg, akkor a nőknek miért vannak kedvezőbb feltételek? Pl. hamarabb mehetnek nyugdíjba"

Hát ezt speciel Vityától kérdezd, én annak idején nőként aláírtam azt a népszavazás-kezdeményezést, hogy a férfiak is mehessenek nyugdíjba 40 év után, csak Vityáék valami csűrcsavarral bebizonyították, hogy ez így törvényes.

2023. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

"De, ez igaz. Ez kutatva is volt.


Ha mindkét jelentkező megfelel, akkor előbb szoktak férfit választani."

Lehet, hogy mindkettő megfelel, de attól még lehet egyik jobb a másiknál. Ha lenne egy zenekarod, és énekest keresnél, kit vennél fel inkább: Tóth Gabit vagy Freddie Mercuryt (tegyük fel, hogy él)? Mindkettő megfelel, hiszen mindketten tudnak énekelni.

2023. júl. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#7

"Lehet, hogy mindkettő megfelel, de attól még lehet egyik jobb a másiknál."

Ha mindkettő megfelel, akkor nincs olyan, hogy egyik jobb, mint a másik.

A munka elvégzéséhez kiírod a követelményeket, ha ezek teljesülnek, akkor teljesen mindegy, hogy milyen más kvalitással rendelkeznek, az irreleváns az adott munka elvégzéséhez.


"Ha lenne egy zenekarod, és énekest keresnél, kit vennél fel inkább: Tóth Gabit vagy Freddie Mercuryt (tegyük fel, hogy él)?"

Egyiket se, akiket én jó énekesnek tartok, az nem itt kezdődik.


"Mindkettő megfelel, hiszen mindketten tudnak énekelni."

Lol, jaa, nagyon tudnak.

:DDD

2023. júl. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
#8 Te se nagyon dolgoztál még, az látszik.
2023. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%

#9

Software engineer-ként dolgozom a világ egyik top IT cégénél. Te nem dolgoztál még nem féreg környezetben.

Az álláshirdetésben azért írnak le követelményeket, mert azokat kell teljesíteni és nem azokat, amiket helyben kitalálnak neked. És ha azoknak megfelel minden jelentkező, akkor teljesen mindegy, hogy kit vesznek fel a munkavégzés szempontjából, így egy nőt is felvehetnek.

2023. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!