Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet olyankor tenni,...

Mit lehet olyankor tenni, amikor egy kölcsönkapott bringát ellopnak?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt, egyik ismerősöm kölcsön kapott egy biciklit, amit elloptak tőle egy ház hátsó kertjének a biciklitárolójából. Bejelentette a rendőrségen, felvették a jegyzőkönyvet, de tettes- és bringa hiányában, pár hét alatt lezárták az ügyet. Addig a tulajnak nem is hiányzott a kerékpár, de amikor megtudta, hogy mi történt, kérte, hogy kártalanítsa az, akitől ellopták. Az illető akkor nem tudta kifizetni és azóta sem tudja, mert nincs annyi pénze. A tulaj követelőzik, de a másik fél nem tud fizetni és azt érzi, hogy a tulaj többet akar kérni, mint a kerékpár valós értéke, főleg, hogy használt volt. Kinek van igaza? Mit lehet ilyenkor tenni? Bár, barátok voltak, de emiatt megromlott a barátságuk.

2013. febr. 7. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg a bicaj,teljes joggal felel,aki köcsönkapta.Vagy élvezi a jövedelmet.
2013. febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 1300-as Polski Fiat árát fizezem ki így 1990-ben.Jogos volt.És a rendőrségi eljárás alatt se lettünk rosszba a kölcsönadóval
2013. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Joshy Ca$h ***** válasza:
Nincs mese ki kell perkálni a bringa árát. De ha tényleg eltúlozza az árat az illető én akkor is kifizetném neki (lelki ismeret) aztán megszakítanék vele minden kapcsolatot. Ha neki is van lelki ismerete akkor biztos vissza adna valamennyit hogy ne menjen rá a barátságunk. Ha nincs az szívás:)
2013. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, de egyszerűen kínos látni a napi rendszerességgel felmerülő, ehhez hasonló kérdéseket, hogy "kölcsön kaptam, de kár keletkezett, követelik rajtam, mi lehet ebből?"


Szerintem ilyenkor eléggé alapvető, hogy nyílegyenesen a tulajhoz megyek, nem hagyom, hogy mástól tudja meg. (Nem tartom kizártnak, hogy a barátságuk ezért romlott meg, nem is a pénz miatt.)


Másodszor, én magam kezdeményezem, hogy megtérítem a kárt. Ha nem tudom azonnal, akkor mondok neki egy határidőt, vagy odaadom neki az enyémet, vagy más valamimet, vagy szerzek neki másikat, vagy törtlesztem másképp, akármi... Ha már neki kell kérnie, hogy ugyan már fizesd ki, az nagy baj.


Konkrétan ebben az esetben. Ha tényleg irreálisan magas a követelés, akkor is megpróbálhatja teljesíteni - legfeljebb többé nem kér tőle, vagy tesz neki szívességet.


Vagy, ha soknak érzi, akkor a legegyszerűbb szereznie egy másik bringát.

2013. febr. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Lopj egy másikat :DD
2013. febr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetni az árát.Ha van becsület.
2013. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
…és ha megkérte, hogy vegye figyelembe az anyagi helyzetét, hogy nincs állása, de ha lesz, megtéríti a kárt? Becsület az, ha a tulaj a dupláját kéri a "baráttól"?
2013. febr. 19. 19:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez erkölcsi kérdés. Akár az is megoldás, hogy egy azonos felszereltségű, minőségű, állapotú géppel kárpótolja a tulajt, ha szerinte túl sokat kér az illető.
2013. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, erre pont ma gondoltam. De a barátság tényét nem lehet figyelmen kívül hagyni. Valaki erre azt mondta, hogy "ez nem is volt barát"…
2013. júl. 22. 16:54
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A kölcsön bringa az egy tartozás, amit barátok között kell különösen komolyan venni. A fenti esetben a probléma ott kezdődik, hogy az adós semmit sem képes törleszteni, vagyis nincs is mire engedékenynek lennie a tulajnak. A tulaj részéről annyi látszik, hogy rábízta valakire a gépet, és most se bringa, se pénz.
2013. júl. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!