Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg illegális ha szülői...

Tényleg illegális ha szülői engedély nélkül megyek ki az utcára 18 év alatt?

Figyelt kérdés
Ha a szüleim valamilyen ok miatt nem engednek el sehova, szobafogságot kaptam és én elszököm mondjuk a játszótérre akkor az illegális? Azt tudom, hogyha egy rendőr megtudja, hogy szülői engedély nélkül vagyok ott akkor vissza visz a szüleimhez, de ez amúgy tényleg törvénybe ütközik? Van arra vonatkozó törvény Magyarországon, hogy 18 év alatt csakis kizárólag szülői engedéllyel szabad elmenni valahova?

2023. júl. 16. 23:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
Nem ütközik. De bármi, ha történik akkor a szüleidet fogják megbüntetni. Ha pl kirabolod a bankot akkor lecsukjak őket téged meg intezetbe zárnak. Szóval gondold át
2023. júl. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
"Ha pl kirabolod a bankot akkor lecsukjak őket téged meg intezetbe zárnak. Szóval gondold át" azért ilyet nem akarok csinálni😂 de amúgy ha én egyedül mászkálok az utcán úgy, hogy a szüleim nem engedik meg akkor őket felelősségre vonhatják érte, lehetnek súlyosabb következményei? A gyámhivatalt értesíthetik erről? Mert ha egy gyerek szülői engedély nélkül elszökik miközben szobafogságban van és ezt meg tudja egy rendőr akkor hazaviszi. Akkor ez csak törvénybe ütközik, vagy nem? Nyílván nem súlyos bűncselekmény, de egy kisebb szabálysértésnek azért számít, nem?
2023. júl. 17. 01:16
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem hinném, hogy a rendőrségi nyilvántartásban szerepelnének a szobafogságra ítélt gyerekek. :))))))))))))))))))))))))))))
2023. júl. 17. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

1: Persze, lecsukják a szülőket, ha a gyerekük bűnöz. Evvel a szöveggel szokták ijesztgetni a rosszalkodó gyerekeket. Logikusan átgondolva semmi realitás nincs benne. Mégis milyen váddal csuknák le? Fiuk által elkövetett bankrablás? Meg képzeljük el: Két rab ül egy cellában. Az egyik kérdi a másikat: - Te miért ülsz? -Mert a fiam bankot rabolt. 🙂

Az megint más tészta, ha kiderül, hogy tudtak a fiuk bankrablásáról, és falaztak neki.

2023. júl. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
Pedig pontosan ez a helyzet mivel a 18 ev alatti gyerek döntésképtelennek számít és a szülők felelnek érte. Nem számít hogy te mit hiszel, a jogszabály az nem ez.
2023. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%

5: Vannak gyerekek, akik a szülők előtt jófiúnak mutatják magukat, közben titokban stikliskednek. Tehát nem lehet mindig egyöntetűen felelősségre vonni a szülőket a gyerek tetteiért.

És mondj már nekem egy példaesetet, ahol a szülőket is elítélték azért, amit a gyerekük a tudtuk nélkül csinált!

2023. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 kovpet ***** válasza:
66%

"Az megint más tészta, ha kiderül, hogy tudtak a fiuk bankrablásáról, és falaztak neki."


Nem más tészta az sem. Nem is kötelesek ellene vallani még tanúként sem.

2023. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 árokpart ***** válasza:
56%
5-os EZ bizonyn em így van. Egyáltalán nem szám,ít döntésképtelennek , gyakorlatilag 15 éves kor felett korlátozottan cselekvőképes. Gondolj bele 14 éves korban már lehet szerezni segédmotorkerékpárra jogosítványt. Úgyhogy nem nem a szüleit csuknák le ha kirabolna pl. egy bankot, hanem őt fiatalkorúak börtönére ítélnék.
2023. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 árokpart ***** válasza:
49%
A 14 éves kiskorú számít döntésképtelennek, a fiatalkorú már nem.
2023. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15%
De a szüleit fogják elővenni. Gyermekvédelmis vagyok. De a sok wikipédián skillesedett önjelölt fidernyák jogász lepontoz. Nektek marad a sorosgyurcsanybrusszel.
2023. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!