Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az angyalföldi gyilkos lehet...

Az angyalföldi gyilkos lehet nem tehet arról amit tett, mert hirtelen felindulásból gyilkolt, így esetleg kényszergyógykezelésre ítélik és pár év múlva szabadul?

Figyelt kérdés
2023. júl. 19. 12:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
23%
Az ő életének gyakorlatilag vége. Ha lett volna esze akkor kinyírja magát mielőtt elkapják a rendőrök.
2023. júl. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
51%

"Ha lett volna esze akkor kinyírja magát mielőtt elkapják a rendőrök"

A cikkből azt vettem ki, hogy pont erre készült.

2023. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
41%

"Az ő életének gyakorlatilag vége."


Te ezt el is hiszed? :DD Ez a pasas lefejezett egy gyereket és már szabadlábon is van:

[link]


Ennyit a büntetésekről... :D Szerinted mit kap aki csak kinyirja a barátnőjét? Max pár év.

2023. júl. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

13: látszik, hogy fingod nincs a magyar törvényekről. Egy kis okítás: 15 évtől életfogytiglant is kaphat. És ha megússza 15 évvel, amit odabent fog kapni se lesz egy leányálom.

[link]

2023. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
47%

#14 Ha nincs semmi minősítő körülmény (itt egyedül a különös kegyetlenség jöhet szóba), akkor 5-15 évet kaphat, a maximálisat pedig nem kapná meg úgysem.

Ha van, úgy 10-20 év vagy életfogytiglan, de az utóbbit nem tartom valószínűnek.

2023. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
75%
14# Nem vagyok jogász, de én azt látom nagyon sokszor hogy a bűnözők megússzák nagyon kis büntetéssel, mert büntetlenség, jó magaviselet stb stb. Bocs hogy kételkedek benne hogy rendesen megfogják büntetni. Sajnos a tapasztalat sokszor nem ezt mutatja.
2023. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
52%
A cikkben viszont jogász válaszolt arra a kérdésre, hogy minimum 15 év, de lehet, hogy életfogytiglan. Én egyébként 30 évet tippeltem, amikor elfogták.
2023. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Mellesleg. A lúgos orvos kapott 9 évet. Pedig ő egy fideszes csókos befolyásos kórházigazgató volt. És csak közvetett bizonyítékok voltak ellene. És ő "csak" maradandó károsodást okozott, nem akarta megölni az exét. De figyelembe vették, hogy a nő bele is halhatott volna a sérülésébe. Szóval még ő is 9 évet kapott, plusz egy vagyon kártérítést (ha jól emlékszem 25 millió forintot) kellett fizetnie az exének. Plusz örökre eltiltották azt hiszem a közügyektől. Ez a mostani srác nem ússza meg 15 évvel. 20 évet fixen kap, de simán lehet életfogytiglan is a vége. Már csak a társadalom megnyugtatása végett is.
2023. júl. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki pontozott le, de a jogilag korrekt válasz a 15-ös...

Az ítélkezés a BTK alapján, nem pedig kedv alapján történik.

Emberölés alapeset: 5-15 év.

Azonban itt vannak enyhítő körélmények, mint pl hogy maga értesítette a rendőrséget, részletes beismerő vallomást tett stb. A 15 évet nem kapná meg.


Minősített eset lehet 10-20 év vagy életfogytiglan.

Minősítő tényezők közül itt azonban az eddigiek alapján legfeljebb a különös kegyetlenség (elvileg késsel végzett vele... Itt pl nem mindegy a szúrások száma) játszik. Ha minősített emberölés lesz a vád, kaphat éppen életfogytiglant is, de ez még sok dologtól függ.

2023. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
35%
Ez minősített esetnek számíthat. Tv2 híradójában mondták el. Féltékenység miatt ölt, ami aljas indokból elkövetett gyilkosság. Nagyon el vagytok tévedve, ha azt hiszitek egy ilyet meg lehet úszni pár évvel. Ideje felébredni. De úgyse tart örökké a tárgyalása, akkor majd mindenki megláthatja mennyit lehet egy ilyenért kapni. Aki nem hiszi. Páran meg lesznek itt lepődve, hogy nem lehet ilyet kvázi "büntetlenül" megúszni. Szóval ne vitatkozzunk, én tudom, hogy sokat fog kapni a srác. Ti meg megtudjátok amikor megkapta az ítéletet.
2023. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!