Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az angyalföldi gyilkos lehet...

Az angyalföldi gyilkos lehet nem tehet arról amit tett, mert hirtelen felindulásból gyilkolt, így esetleg kényszergyógykezelésre ítélik és pár év múlva szabadul?

Figyelt kérdés
2023. júl. 19. 12:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Bírói gyakorlat szerint a féltékenység nem számít aljas indoknak, szóval...

Egyedül a több késszúrásban és ütésben "lehet bízni", hogy azáltal súlyosabb elbírálás alá esik.

Ha nekem tippelnem kellene 12-20 év közt lesz valahol a sztori vége.

Ha minősített, akkor 15 felett.

2023. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
53%
Én halálra ítélném az eltervezetten és a hirtelen felindulásból gyilkolókat is. Mindketten károsak a társadalomra és nem szabadna emberek közt lenniük.
2023. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
76%

Aki elveszi egy másik ember életét, soha nem szabadna visszaengedni a társadalomba.

Onnantól, hogy ilyet tett, elvesztette jogát arra, hogy normálisan éljen.

Egy gyilkosnak jár második esély, az áldozatnak meg nem?

Nevetséges pár év börtönnel dobálózni.

Bár manapság ez a divat, pátyolgatni a bűnözőket, meg ilyen-olyan körülményeket biztosítani nekik.

Nincs második esély!

2023. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem fog megállni a hirtelen felindulás.
2023. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
51%

"'Aki elveszi egy másik ember életét, soha nem szabadna visszaengedni a társadalomba.


Onnantól, hogy ilyet tett, elvesztette jogát arra, hogy normálisan éljen."


A szomszédunkban épp milliók ölik egymást, felsőbb utasításra, a törvény szellemében.

2023. júl. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
#25 ez hogy jön ide? A gyilkosság bűn, akárhonnan nézzük.
2023. júl. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Pont ma olvastam, hogy az történt, hogy a barátnője beszólt a férfiasságára, ami feldühítette a férfit és dühében reagált úgy, ahogy. Aztán elkezdték ebben a cikkben ecsetelni, hogy egy férfinak a férfiassága egy érzékeny téma és, ha azt megsértik, negatív érzéseket válthat ki egy férfiból. Hozzátették azt is, hogy azért nem mindegy, hogyan robban ki belőle ez, mert nem az az egészséges/elfogadható reakció, hogy a férfi meggyilkolja azt, aki a férfiasságára tett negatív megjegyzést.

De én nem hinném, hogy egyáltalán egy kismértékű dühöt is kéne, hogy kiváltson az emberből egy ilyen megnyilvánulás.


A nőknek például az nem esik jól, ha a testsúlyukra tesznek megjegyzést. Nekem sem esett jól, amikor annakidején folyamatosan lekövéreztek, de amit éreztem az távol állt a mély depresszióba zuhanástól vagy a dühtől.


Szóval, annak tudatában, hogy pszichológialag alátámasztották, hogy a férfi felháborodása természetes volt, de ahogy kifejezte az elfogadhatatlan, én remélem fog kérni orvosi segítséget, hogy a jövőben egészségesen tudjon reagálni a sértésre.


Mondjuk nekem még mindig zavaros az egész, de lehet félreértettem pár részletet, mert idáig annyi van bennem, hogy: elment a férfi a nő lakására, betörte az ajtót, majd közölte a nővel, hogy szakít, erre a nő azt válaszolta, hogy rossz az ágyban, mire a férfi dühbe gurult, megverte és megölte a nőt, aztán kulcsra zárta az ajtót, amit már előtte betört, és elment. Ezek után eldöntötte, hogy a Dunába ugrik, de az esőben mégsem akart elázni, ezért visszaszaladt egy esernyőért. Aztán mégsem ugrott a Dunába, de minden nap megpróbálta és ahhoz, hogy megkísérelje az öngyilkosságot, minden nap legyalogolta a híd és a búvóhelye közti utat, leagább ebben az időszakban egy forgalmas helyen ment, mégsem szúrta ki 5 napig őt senki. Ez így nekem elég zavaros, nagy valószínűséggel én nem érettem meg rendesen az egészet.

2023. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!