Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sokan azt mondják hogy rendőrs...

Sokan azt mondják hogy rendőrségi kihallgatáskor legjobb ha csendbe maradunk, akkor is jó ötlet ez ha egy súlyos bűncselekményért akarnak kihallgatni?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk valakit gyilkosságért hallgatnak ki, olyankor is jó ötlet ez?


Azt hallottam hogy a rendőrség azért hallgatják ki a gyanúsítottakat, mert nincs elég bizonyítékuk. Ha egy gyilkos nem mond semmit kihallgatáskor és a rendőrségnek máshonnan nincsenek bizonyítékai, akkor a gyilkosnak nyert ügye van?



2023. júl. 23. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

"Ha egy gyilkos nem mond semmit kihallgatáskor és a rendőrségnek máshonnan nincsenek bizonyítékai, akkor a gyilkosnak nyert ügye van?"


Ehhez azért nem kell jogtudós professzornak lenni.

2023. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
90%
azt megteheted hogy nem kívánsz vallomást tenni,megint más kérdés hogy van-e értelme.de így legalább megúszod hogy összezavarjanak,manipuláljanak mert ezekre komolyan építenek kihallgatáskor.
2023. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Kihallgatás közben csendben maradni annyit jelent, hogy nem vagy együttműködő a hatósággal. Mivel ezzel nehezíted a munkájukat, így pusztán emiatt is büntetést kaphatsz.

Ha meg semmi közöd az ügyhöz és nem is tudsz semmit, akkor meg nem tudnak olyat kérdezni, amivel sarokba szoríthatnának.

2023. júl. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

"Azt hallottam hogy a rendőrség azért hallgatják ki a gyanúsítottakat, mert nincs elég bizonyítékuk. Ha egy gyilkos nem mond semmit kihallgatáskor és a rendőrségnek máshonnan nincsenek bizonyítékai, akkor a gyilkosnak nyert ügye van?"

Hát nem éppen. A vallomás megkönnyíti az igazságszolgáltatás dolgát, de közel sem szükséges az ítélethozatalhoz. Azért ha odáig eljutottak hogy kihalgassanak mint gyanúsítottat, jó eséllyel már bőven van mire alapozniuk.

2023. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

"Ha meg semmi közöd az ügyhöz és nem is tudsz semmit, akkor meg nem tudnak olyat kérdezni, amivel sarokba szoríthatnának."

Sokszor pont így kerülnek ártatlanok börtönbe.


Nyilván nem vagyok se bűnöző, se nyomozó, csak a neten szoktam kihallgatásos videókat nézni, de annyit még én is tudok hogy rendőrrel csak ügyvéd jelenlétében beszélünk.

2023. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Fu de ökrök gyűltek össze itt :D
2023. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem mondassz semmit azért is megbüntethetnek.
2023. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
#7 A "jogában áll hallgatni"-t pedig csak úgy viccből mondják gondolom.
2023. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2-es! Bosszút állna a tettes. Van egy mondás :ne tanúsjodj tovább élsz! Bár kétlem, hogy egy szemtanú épségben odaérne, ha tud róla a tettes. Baleset érné út közben vagy még elindulás előtt. Ahogy a filmekbe. Ha 1 likvidálva akkor nem spórolnának az erőfeszítéssel.
jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!