Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrendelet? Ajándékozási...

Végrendelet? Ajándékozási szerződés? Öröklési szerződés? Melyik a legjobb opció ilyen esetben?

Figyelt kérdés

2 gyermekem van + férjem.

A családi házunk 1/2 részben az enyém, 1/2 része pedig a kisebb gyerekemé.

Azt szeretném hogy halálom után az én tulajdonrészemet teljes egészében a kisebb gyerekem örökölje. Nem szeretném hogy a másik gyerekem örököljön kötelesrészt se, mert ő már nagyszülőktől kapott egy házat. Illetve ha a halálom pillanatában a férjem még él, ő se örököljön ebből a házból (van neki lakása + sok köze nincs ehhez a házhoz, mert a volt férjemmel építettük).


Ilyen esetre melyik lenne a legjobb dokumentum típus?



2023. jan. 4. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a jogos örökösöket nem tudok kizárni csak alapos indokkal ami itt nem áll fennt. Esetleg eltartási szerződést köttök.
2023. jan. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha még élsz tíz évet, akkor ajándékozás, vagy bizalmi vagyonkezelés jöhet szóba.
2023. jan. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kötelesrészt csak nagyon alapos indokkal lehet kivédeni, szerintem itt nincs szó erről.

Irasd a részedet már most a kiskorúra, akkor ha élsz 10 évig, akkor a kötelesrészt sem tudja követelni a nagy erre a házra, és a mostani férjed sem. TErmészetesen haszonélvezeti joggal terhelve, hogy a kisebb gyereked mg véletlenül se tehessen ki.

2023. jan. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt a legegyszerűbb megoldás az, hogy a másik gyerekkel írattok egy papírt, hogy lemond annak a fél háznak az örökléséről, ekkor csak a kisebbik fogja azt megkapni. Nem tudom, milyen viszonyban vagytok egymással, de normális családon belül (pláne, ha már a másik örökölt, és a fele egyébként is a kisebbiké) ezt meg lehet oldani.

Az ajándékozás jöhet még szóba, ott 10 évvel kell túlélned az ajándékozást, hogy ne lehessen a köteles részt követelni.

Ha a házban együtt éltek a férjeddel, akkor törvény szerint neki holtig tartó haszonélvezete lesz a fél házra, ami (az új törvények értelmében) akkor sem fog megszűnni, hogyha újraházasodik. Szóval erről is kellene férjeddel egy lemondónyilatkozatot írni. A férjed egyébként a lakott ingatlanból nem örökölne egyébként sem semmit (a berendezési tárgyakra is csak haszonélvezetet kap), más örökségekből pedig 1 gyermekrész jár neki, vagyis nem csak a két gyereked között oszlik meg a többi vagyon, hanem 3-felé osztódik.

2023. jan. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ajándékozással csak.Végrendelettel jár kötelesrész.
2023. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!