Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a ghostingolást bűncselekmé...

Ha a ghostingolást bűncselekménnyé nyilvánítanák annak milyen következményei lennének?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy a Fülöp szigeteken bűncselekménnyé nyílvánítanák, de arról nincs hír, hogy hol tart ez a procedúra. Szerintem a 21. századnak az egyik legkellemetlenebb jelensége az, hogy valaki csak úgy eltűnik szó nélkül. Eléggé elgondolkodtatott ez a törvény terv és, ha a Fidesz tényleg annyira családbarát akkor akár itt is törvénybe lehet foglalni, aztán ha valaki elköveti azt az új bűncselekményt mondjuk 100.000-200.000 ft vagy esetleg ennél nagyobb összeget kéne fizetnie. Persze át kell gondolni ezt, hogy hogyan kéne kezelni, de valamit tényleg kéne ez ellen kezdeni, mert több helyen már mental abuse-nak kezelik a ghostingot és tényleg el kell gondolkozni ilyen törvényen, mert társadalmilag toxikus jelenségről van szó.
2023. júl. 31. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Te beszívtál ? Ne röhögtes már, az én időmbe ezt lekoptatásnak hívtuk, és nem besértődni kel rajta hanem elgondolkodni.. Atya ég tudod egyetalán mi az hogy bűncselekmény....Mindent betiltanának a Magyarok esküszöm a levegőt is ha tudnák hogy ezzel mással is kiszúrhatnak..
2023. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De a régi offline időkben legalább elmagyarázták, hogy mi volt a gond, online világban szó nélkül lelépnek és nem tudod, hogy te rontottad el, vagy irreális igényei vannak a ghostingolónak vagy csak szimplán depressziós. Vállalni kéne a felelősséget nem csak magadért, hanem másokért is és nyíltan gerincesen elmondani, hogy mi volt a probléma. Úgy látszik téged nem ghostingoltak még így nem tudod felfogni mekkora probléma ez.
2023. júl. 31. 11:44
 3/13 A kérdező kommentje:
Volt mikor én se akartam folytatni valakivel, de legalább elmondtam neki, hogy bocsi, de én nem érzem azt a pluszt és elmondtam, hogy mi a volt a gond és lezártam vele békésen. Volt aki velem zárta le és az is békésen ment. Olyan nagy kérés ez, hogy ezt más is megtegye?
2023. júl. 31. 11:46
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Te miről beszélsz 30 éves vagyok,...Nézzél már magadba a jó ég áldjon meg...Nem véletlen tiltottak le szerintem ennyi erővel tiltsuk be a szabad akaratot ...
2023. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Abszurd ötlet.
2023. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A válaszaid arra utalnak, hogy te nem a témával szeretnél vitatkozni, hanem személyeskedsz, ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor ne válaszolj többet. Nyílvánvalóan nem akarom a szabad akaratot betiltani, de vannak kellemetlen divathóbortok ami neked is ártalmas nem csak nekem.
2023. júl. 31. 11:52
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Látom nem akarod megérteni a válaszaim!!
2023. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"De a régi offline időkben legalább elmagyarázták, hogy mi volt a gond"


LOL


Ember, régen ha valaki le akart koppintani, egyszerűen nem vette fel a telefont. A szó nélküli lekoptatás egyáltalán nem új dolog, régen kifejezetten sokkal egyszerűbb volt. Amikor még a '90-es évek végén, 2000-res évek elején fűztem a csajokat, akkor is simán előfordult, hogy elmentünk egy randira, nem volt annyira jó, elköszöntünk, aztán többet egyszerűen nem válaszolt az SMS-ekre, nem vette fel a telefont. Ez van, fel kell nőni, túl kell lépni az ilyen apróságokon.

2023. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
Aztán hogy bizonyítja az illető, hogy ő éreztette korábban a másikkal, hogy nincs kedve vele lenni? Vagy hogy ezt el is mondta? Vagy hogy a kapcsolat csak a másik fejében létezett? Hogy épp el volt havazva, nem volt net, elvesztette a jelszavát, beteg lett stb? De ilyen alapon a zaklató is perelhetné a másikat ghosting miatt.
2023. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most kitörlöm ezt a kérdést a megválaszolt listámról és nem tudok majd arról mi zajlik itt ez akkor mos bűncselekmény legyen ? Hogy nem érdekel az értetlenséged ? 1-2 megtöltenéd a börtönöket.
2023. júl. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!