Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha gyereket meg lehet ütni/ver...

Ha gyereket meg lehet ütni/verni nyomot hagyó módon is következmények nélkül, akkor a szülő megütése (sérülés nélkül, persze már felnőttként, nem gyerekként) miért súrolja a bűncselekmény határát?

Figyelt kérdés

2021. okt. 10. 00:49
 1/6 anonim válasza:
36%

Én még nem hallottam ilyesmiről.

Mostanában inkább az, hogy ha szülő ver gyereket az már "bűncselekmény" mert nagyon elérzékenyült a világ sajnos pedig régi időkben senki nem szólt érte.

2021. okt. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Elvertem nevelő apámat párszor 23 f
2021. okt. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
2-es, ha anyádat megütötte, jól tetted.
2021. okt. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Igen meg 2 voltam
2021. okt. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit félreinformált vagy, kérdező. De nem baj, leírom, amit félreértesz:


- a szülő sem ütheti-rúghatja, bánthatja a gyereket kedvére. Főleg úgy nem, hogy kék-lila foltos (nyomot hagyó) legyen.


Amire te valójában gondolsz, ott az ún. jogszabály engedélyével történő házi fegyelmi jog gyakorlása van, vagyis büntethetőséget kizáró, vagy korlátozó ok.

Ezt a házi fegyelmi jogot csak a szülőt és a pedagógust illeti meg.

A szülő kizárólag a tettleges becsületsértésig (pofon, nyakleves, kézre csapás stb) élhet ezen jogával és csak akkor, ha ezt társadalmilag elfogadott nevelési célból teszi. A kényszerítésnek és a személyi szabadságtól való megfogsztásnak (pl. beráncigálja a szülő a házba a gyereket, ahol szobafogságot kap) is fegyelmezési célra kell irányulnia.

Ezek a fegyelmező magatartások nem lehetnek rendszeresek, megalázó jellegűek és nem veszélyeztethetik a kiskorú egészséges fejlődését!


Pedagógus viszont még a tettleges becsületsértést sem követheti már el, kizárólag szóbeli becsületsértést (pl. "te ostoba kölyök!!") és személyi szabadságtól való rövid idejű megfosztást követhet el (pl. kötelező tanulószoba délután 3-ig), és azt is kizárólag nevelési cél érdekében.


Így már érthető? :)

2021. okt. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Körülbelül. Tehát szülőt azért nem lehet ütni, mert én nem fegyelmezem őt, nem kaphat pofont.

Nekem egy olyan volt csak, hogy kék voltam utána, gyerekként. Senki nem tudott róla, nem volt következmény. Viszont a többi pofon hátráltatta a felnőttkori fejlődésemet is nagyon is, a tapasztalatok ezt mutatják.

2021. okt. 10. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!