Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gyakorlatban miért nem...

A gyakorlatban miért nem független a bíróság?

Figyelt kérdés

Büntetőbírókról van szó. Papíron független a bíró, de 99%-ban az ügyész felé hajlik. Azt teljesíti amit az ügyész kér.


Gyakorlatilag miért nem függetlenek?


Engem több mint 2 éve letartóztatásba helyezett a nyomozási bíró. Ez egy ún. ülésen szokott eldöntődni.

A fogdában voltam, az ülés napján délelőtt a nyomozó behozta a fogdába hozzám az ügyészi indítványt, hogy az ügyész megírta a letartóztatási indítványt. Az indítványt megkapta a nyomozási bíró is, aki mikor elolvasta az indítványt, már akkor tudta, hogy "én ezt az embert letartóztatom", de ugye el kell játszani a színjátékot. Az ülés kezdetén mondta, hogy ülést tartunk, hogy letartóztatási indítványról döntsön a bíróság. Mondta az ügyésznek, hogy ismertesse az indítványt, aztán nekem, hogy "szeretne e valamit mondani", én ekkor mondtam, hogy ne tessék letartóztatni, majd a védőhöz szólt, közbe az ülés előtt eldöntötte már.


Csak azért írtam le az én példámat, hogy itt is látszik, meg az egész országban, hogy csak papíron független a bíróság, gyakorlatilag nem.



2023. júl. 31. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha a dk Dobrevvel lesz a kormányon a bíróság független lesz végre nem születnek majd hamis ítéletek.
2023. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne, ha ellenzéki vezetés lenne már végre.
2023. júl. 31. 18:04
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Csak is ellenzéki kormány esetén fognak születni megfelelő bírói döntések a ner nélkül.
2023. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem úgy dönt ahogy akarják ezek mehetnek a táborokba.
2023. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Recsktől tartanak szerintem.
2023. júl. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

A zemberek akarták így, amikor 100* is megválasztották Viktortát.

Nem akarunk mi itt rendet.

2023. júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Még nem a DK van hatalmon sosem lesz független bíróság.
2023. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Justinianus ***** válasza:
És gondolod, hogy akkor lenne független a bíróság, ha száz esetben, amikor a megalapozottan gyanúsított elkövető azt mondja a nyomozási bírónak, hogy "Ne tessék mán engem letartóztatni!", akkor ötven esetben azt mondaná a bíró, hogy rendben van, mehet haza? :)))
2023. júl. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A letartóztatást csak a lég végszükségesetben kellene alkalmazni.
2023. júl. 31. 21:06
 10/11 anonim ***** válasza:

kb 12 éve letartoztattak egy környezetvédőt a Győri Audi gyár építése kapcsán. A vád szerint a környezetvédő megfenyegette az autogyárat, azzal hogy fejlenti őket a környezetszennyezésért. És mivel a szökés, elrejtőzéstől "tartott" az ügyészség, ezért azonnal letartoztatták és fél évig börtönben tartották, addig amig az autógyár építése befejeződőtt.

Az illető egy 10 gyerekes budhista költő volt, aki 38 éve egy munkahelyen dolgozott, és születése óta, 54 éve egy helyen lakott. Az ügyészség mégis rendkivűli kockázatosnak tartotta hogy elszökik, elrejtözik. Szóval ügyészség, biróság, a törvények úgy vannak felépítve, hogy a politika, korlátlanúl irányíthatja beleszolhat a dőntéseikbe.

2023. aug. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!