Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az erkölcsi bizonyítvány...

Az erkölcsi bizonyítvány szerintetek nem kegyetlen?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom az, hogy valaha szerepeltél bűnügyi nyilvántartásban nem évül el és őszintén szólva durvának tartom, hogy csak azért mert valaki mondjuk huszonévesen csinált valami hülyeséget és garázdaság miatt leültették, az élete hátralévő részében nem vállalhat el egy csomó munkát, mert kérik hozzá az erkölcsit, amit ő már bebukott.

A bíró úgy is elítéli és leüli a büntetését, minek kell valakit élete végéig megpecsételni?



2023. aug. 2. 12:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
A munkaadó majd saját jogán eldönti, hogy adjon-e esélyt olyannak, aki bűnös ám letöltötte büntetését.
2023. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 árokpart ***** válasza:
100%
Erkölcsi bizonyítványt pont, hogy bizonyos év után mikor a bűncselekmény elévül mentesülni lehet és adnak erkölcsi bizonyítványt. Szerintem te a teljes feddhetetlenségre gondolsz, annál igen, annál még egy kisebb rendőrségi ügyet ha nem is jut vádemelésig azt is nyílvántartják. Ilyet viszont csak nagyon magas pozícióknál kérnek. Hacsak nem szeretnél bíró, ügyész, rendőr, BV-s, nemzetbiztonsági területen munkavállaló, gyermekvédelmis stb. lenni máshol viszont elég a sima erkölcsi bizonyítvány is.
2023. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem kegyetlen. Sőt inkább elég laza, mert semmi köze a valódi erkölcshöz.
2023. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem, hozott az illető anno egy döntést, vállalja a következményeket.

Ha megölt valakit, annak személynek járt második esély? Nem. A gyilkosnak meg igen... Pont ez a baj.

2023. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 DK-s ***** válasza:
86%

Tévedsz.


Minden bejegyzésnek van elévülési ideje.


Hogy minek mennyi, azt pontosan nem tudom. A párom fia postás volt amikor bebukott. Leszámolt, majd bevonult a sittre.


A szabadulása után egy évet kivárt, megkapta a tiszta erkölcsit, majd újra felvették. Most is postás.

2023. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
Elég szomorú......
2023. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 DK-s ***** válasza:
100%

#6-nak:


Figyelmetlen volt, a négy éves fiát egyedül hagyta egy percre a fürdőkádban, az pedig magára nyitotta a forró vizet. A lába és a fenek sérült meg. Azonnal mentőt hívott.


A gyereket elvették, őt sittre vágták egy évre.


Szerintem ez a szomorú!


És időközben VISSZAKAPTA a gyereket.


Ez pedig már röhej.

2023. aug. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen okés az erkölcsi bizonyítvány. Nem kegyetlen sőt.... Ha valaki valamit csinált viselje is a következményeit.
2023. aug. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#2 Igaz, hogy a 80-as években, de egy külker. vállalatnál voltam nemzetközi kapcs. előadó, és fedhetetlenségi kellett.
2023. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Bűncselekménytípustól függ. Nyilván ha valakit kiengednek az életfogytiglanból 30 év után, az nem fog kapni, hiszen valami nagyon súlyos dolgot követett el. De ha valaki egy tyúktolvaj, néhány év után már kap erkölcsit.

Munkakörtől is függhet a dolog. Bizonyos szakmákban (rendőr pl.) nagyobb az átvilágítás, ott a tyúklopás 20 évvel később is valószínűleg lehet kizáró ok. De pl. egy fodrásznál valószínűleg nem.

2023. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!