Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Negatív diszkrimináció az, ha...

Negatív diszkrimináció az, ha egy álláshirdetésben megjelölnek egy konkrét korhatárt és nemet (28 – 45 év közötti férfiak) valamint azt, hogy adott településtől maximum mekkora sugarú körben élhet a jelentkező (15 km-es körzetében élő személy)?

Még a nemi diszkrimináció "magyarázható" lenne a vállalkozás profilja miatt, de az is elég döcögősen a munkakör megnevezése miatt (TELEPHELY VEZETŐ).

Szerintetek hatóságok foglalkoznának ezzel? Mert hogy echte magyarszky a foglalkoztató.

2023. aug. 7. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Vélhetően ez nem szabályos, ugyanakkor megkímélik azokat a felesleges pályázgatásoktól, akiket úgyse akarnak felvenni.
2023. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha nagyon ostoba és szemét akarsz lenni akkor feljelentheted és igen, a hatóságok fognak vele foglalkozni.

De van értelme?

Most őszintén megjelenik már a hirdetésben, hogy ki az akinek nem is érdemes oda jelentkezni, mert úgy se fogják felvenni.

ha feljelented akkor az eredménye annyi lesz, hogy soha többet nem lesz őszinte az állás meghirdetője. Akkor majd odamennek a 25 éves nők messziről és aztán hiábavalóan utaznak, vesznek ki szabadnapot meg reménykednek, mert akkor is csak olyat fognak felvenni aki 28-45 év közötti férfi és a közelben lakik.

Miért kell hazugságra rákényszeríteni az embereket?

Te is el tudod dönteni ha neked kell valami, hogy mit szeretnél és nem azt mondod egy üzletben, hogy "bútort keresel" majd hagyod, hogy az eladó a szekrényektől az íróasztalig mindent végig mutogasson, hanem közlöd, hogy piros gyerekágyat keresel vagy épp egy kék állólámpát. Akkor miért lenne baj ha egy állásra előre megmondja a munkaadó hoyg milyen alkalmazottat szeretne? Úgyis azt fogja felvenni a jelentkezők közül akit szeretne.

2023. aug. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

"Negatív diszkrimináció az, "

Nem, pozitív!

Milyen jól járnak azok, akik 15 km-en belül élnek, nem?

Majd ha ellátogatsz egy éjszakai lebujba, és szuper testalkatú, izgató, fiatal lányok helyett potrohos, szőrös testű férfiak vonaglanak a rúd körül, akkor jusson eszedbe az, hogy őket nem diszkriminálta senki.

2023. aug. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
#3 Nem szeretném ha eljönne az a világ ami ennek következménye, hoyg nem lehet majd olyannal sem diszkriminálni, hogy végzettséget, tapasztalatot várunk el valakitől és egy kórházban főorvosi álláshoz nem lehet megkövetelni a doktori diplomát és a sok éves orvosi tapasztalatot.
2023. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

A szakképesítés elvárása nem diszkrimináció.

A főorvosok - egyébként - jellemzően, inkább menedzserek, mint szakorvosok.

2023. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Telephely vezetőt keresnek, nem tudjuk, milyen emberekhez. Nem mindegy, hogy svájci órajavítókhoz, vagy ...... 16 tonnásokhoz keresnek telepvezetőt.
2023. aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem az.

Ez munkaköri specifikáció.

Teljesen normális.

2023. aug. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

a 15 km az nem biztos.

egy telephely-vezetőnek lehet olyan elvárás a munkakörében, hogy szükség esetén éjszaka és hétvégén is be kell tudnia érni adott időn belül. még ha kocsit is küldenek érte, akkor sem lakhat túl messze, hogy ez megvalósítható legyen.

2023. aug. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen. De nem nagyon tudsz vele mit csinálni. A hirdetések nagy része mögött szintén vannak ilyen elvarások, csak azokat nem írják le konkrétan
2023. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez hasonló ahhoz, amikor "dinamikus csapatba" keresnek valakit. Abból is lehet érteni, hogy nem középkorúakat várnak.
2023. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2