Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan fog lezajlani a végreha...

Hogyan fog lezajlani a végrehajtás a volt főnökömmel szemben a végrehajtási eljárás, úgyhogy már évek óta nem vesz át egyetlen levelet sem?

Figyelt kérdés
Röviden összefoglalva, az egész ügy, még munkabér tartozásnak indult 2020 végén. Akkor javarészt home-officban dolgoztam egy cégnek, de a cég és a volt főnököm egyik napról a másikra felszívódott, minden nemű jelzés nélkül, én annyit vettem észre, hogy már napok és hetek óta nem kapok megbízást, majd nem kapom meg a fizetésem, illetve a NAV-tól is megkaptama felszólítást az egészségügyi járulók befizetésre való felszólítás, ezután megjártam 2021 eljén a munkafelügyelőséget, az OEP-et mindenhonnan felszólították hivatalos határozatban a bejelentésre, illetve a munkabér kifizetésére, azonban már akkor se vett át semlyik szervtől egyetlen levelet sem, és a beidézéséseken sem jelent meg ennek következtében. Mivel felmondást nem kaptam, így a bértartozás egyre csak gyarapodott és 2021 őszére elérte a több milliós összeget, végül 2022 elején kibocsátotta a bíróság meghagyást, a több milliós összegről, a bíróság indoklása szerint munkaviszonyt megszüntetni csak írásban lehet,ezért a munkaviszony továbbra is fennáll, a bíróság szerint a levelek át nem vétele a hatóságoktól annak a jele, hogy ő sem tagadja a tartozást, mert logikus, ha hivatalos szervtől jön levél akkor azta egy cégveztőnek át kell venni, akdályozatatása esetén is gondoskodnie kell, arról, hogy más vaalki táveyge a cég nevében. Ezzel nem jutottam akkor tovább, de röviden 2022 tavaszán a NAV csődeljárás alá helyezte a céget, így a felszámoló biztostól kiderült, hogy nincs vagyona a cégnek, az állami bérgarancia alaptól egttó 1,7millót tavaky nyáron,és afelszámoló biztostól emgkaptam felmodnást, de ez akkor már a tartozás nagyon kiscir észe volt, és még akkor hozzá jönenk a kamatok. Akkor végül is már személyesen a főnöket pereltem be, hogy nem megfeleően vezetet a céget, ezért feleős csőúdhelyzetért, hogy legyen esélyem a fennmaradó részt a magánavgyonából megkapni, mivel továbbra se vett át semmit, így ügygondnok lett kinevezve, aki megpróbált akadékoskodni, de mivel ő sem érte el, így végül ezt a pert is megnyertem, és júlis 1-jén lett vége a marasztalási pernek, ami már egyértelműen több tízmillió froint és kamatainak kifieztésére kötelezte, az itélet már hatályba lépett, és augustus 22.én jár le a fieztési határidő, de miveé nem vet át egyetlen levelet se, csak az ügygondnok, így valószínűleg ő nem is tud az egészről, plána nem az összeg nagyságáról, mivel közel 3 év elteltével már a kamatok is kb félmillió egy hónapban,így nem fogja augustsu 22-ig kifieztni, de mi fog történni így ezután, ha nem vesz át semmit? Hány évig tudja még ezt eljátszani?
2023. aug. 13. 00:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Küldd el hozzá Levikét, hogy lopja el amivel tartozik.
2023. aug. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja #1 ez jó ötlet! Negélj kérdező, gyorsan behajtaná az összeget.
2023. aug. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*f
2023. aug. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"de mi fog történni így ezután, ha nem vesz át semmit?"


Ez senkit nem érdekel, azért jelöltek ki ügygondnokot. Ilyenkor a távollétében, tudatlanságában is folyhat az eljárás ellene. Ha nem így lenne, akkor mindenki ezt csinálná.

Indíts ellene mielőbb végrehajtást, hogy ha van vagyona, abból be tudja hajtani az önálló bírósági végrehajtó.

2023. aug. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!